www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: cukání motoru vynechávání
Autor: jozef (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2016 08:36

Diagnostikov live data opel tech2 od marab.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2016 09:31

V EGR ventilu je motorek, kterej otvira a zavira pruchod spalin do sani. Polohu ventilu snima potenciometr - ten rika ECU, jak moc je EGR otevrenej.
Tak ze EGR vycistit - tech. benzinem, nejakym odmastovacem atd.
Podle schematu do nej zkusit pustit 12V, jestli se hybe a udelat zaslepku viz navody.

Pocukavani dela na 90% EGR, protoze propusti spaliny do sani i kdyz nema. Tim castecne rozhodi i podtlaky v sani.

Kazdopadne bych zkontroloval, jestli v servisu zapojili vsechny podtlakovy hadicky a konektory/ukostreni.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: jozef (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2016 10:06

Toto je odpoved hodna odbornika.Takze pravdepodobne zostal visiet v nijakej nezodpovedajucej polohe a preto potencimeter udava toto napatie.Vsetko zkontrolujem.Na buduci tyzden odskusam a dam vediet.prajem prijemni zbytok vikendu u nas na Slovensku uprsani.
Este raz dakujem.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: jozef (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2016 14:19

Zdravim.Standovi
Egr ventil som vymontoval ten bol krasne cisty ziadny olej karbonu na piestiku desatina milimetra piestik volny.pri pripojenny napatia z reg.zdroja 0-11v krasne plynolo chodil potenciometer neni preruseni skusal som krajne polohy pripojeni merac odporu.Namontoval som ho spat ziadna zmena.Dnes som navstivil opel servis diagnostika nic nenasli jazda bola prevedena videli a citili ako sa auto sprava konecny verdikt vymena vyfukoveho systemu 2 dielov a potom ked nepomoze tak egr ked nepomoze tak snimac klapky,lambda sonda nevedia vsetko sa musi zaplatit.pytam sa co potom ked cena egr je u nich 230Eur a pritom ten stary je dobry.Vyhodene peniaze auto nefunkcne.Zatial si dam vymenit tlmice vyfuku lebo tie zvonku vypadaju hrozne obaly su uz rozpadnute ale ziadna diera.
Ahoj.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2016 20:07

Jeste se asi blbe zepta... V jakym stavu jsou svicky a zapalovaci kabely?
Tak me napada, ze tohle muze delat treba i zapalovaci civka...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (24.02.2016 20:08)

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: jozef (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2016 13:24

Zdravim.
vymenene 2 diely tlmicov vyfuku ziadna zmena,zapalovcia lista nova -ziadna zmena,egr nemali na vyskusanie diagnostika ukazovala ze egr je funkcny za jazdy ale cukanie neprestalo.prisiel som domov a zaslepil egr jazda a motor bez cukania zavada sa neprejavila.mam podozrenie ze ventil sice je funkcny ale ma nijake obmedzenie je tam vratna pruzinka a ta by mohla byt unavena ale ze by sa unavila akurat po dobu co bola v servise.bud mi vymenili egr alebo to bola zhoda nahod ze egr prestal fungovat hned po odchode zo servisu zistil som to po prejdeni vzdialenosti do 1000m do prichodu do servisu sa mi ani raz za 9 rokov neprejavilo cukanie.
urobte si nazor.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2016 14:11

Nebo proste ten EGR vymenili za vadny, aby si zajistili praci do budoucna....
Hodil bych jim to cely na hlavu. POkud auto jezdilo a zacalo zlobit az po servisu, tak bych jim to bejval reklamoval... A to ze vymeni pul auta a neprijdou na zavadu je taky jejich problem.... Tak at si ty novy veci klidne vymontujou, kdyz to tim nebylo... Nedal bych jim ani korunu...
Asi dobrej servis, no....

Ale o tom zaslepeni EGR uz jsem psal, to uz si mohl udelat davno a necpat to znova do servisu...

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: jozef (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2016 16:00

Zdravim
Rozhodol som sa astricku predat-predana behom jedneho dna.Servis uz na mne nezarobi.
Lucim sa zaroven aj s forom opel.Nech vam sluzi opel tak ako mne s vynimkov poslednej navstevy servisu.
Dovidenia.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Marťa (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2016 13:22

Ahoj, mám podobný problém. Ze dne na den mi začala Astra Caravan 1.6 Si - C16SE cukat při zrychlování. Dělá to pouze do kopce, nejvíce na 2,3,4 stupeň, někdy i drobné cukání na 5ku v rozmezí otáček cca 1500-2200 hlavně u studeného motoru, ale někdy i u teplého. Zvláštní je, že někdy to za studena i tepla skoro necuká a druhý den zase jo. To co člověk vyjel na 3ku musí najednou na 2ku a jenom to lechtat. Občas pomůže zrychlovat jenom hodně pomalým přidáváním plynu. Nevím, zda to s tím souvisí, ale dříve se mi stávalo, že jsem např. před zatáčkou ve městě jel na 2ku bez plynu, projel zatáčku, přidal a motor párkrát zacukal. Pomohlo také jen pozvolné mačkání plynu. To co mi to dělá teď předtím nedělalo. Svíčky mám NGK cca 16000 km, škrtící klapka čištěna taky před cca 16000 km, benzínový filtr cca půl roku, benzín pravidelně aditivovaný VIFem a dostatek. Díky za rady!

Více na: [www.club-opel.com]

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Olda 2 (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2016 00:03

O cukání jsem tady pročetl hodně, ale nenašel sem nic co by se podobalo mojemu problému.
Mám zafiru r.v. 1999 motor 1.6 16V
Problém je následující:
Po zahřátí mi při jízdě začně škubat motor (celé auto) je to hodně citelné že až škube celé auto. Dělá to jen když udržuju rychlost, jakmile zašlápnu plyn přejde to. Ukázkový příklad a tehdy je to nejvýraznější, když jedu v obci, a udržuju 5Okm/h když mám plny jen tak zlehka.
Taky se mi zvedla spotřeba přijde mi že výrazně ale částěčně to může být i zimou, ale spotřeba šla nahoru prokazatelně. Při volnoběhu to někdy (nejsem si jist jestliu pokaždé) kolísá.jednou nad tisíc otáček a po druhé pod

Byla vymenena nova lambda skoro vse se tam koupilo nove a delato hlavne když se snazim drzit styl jizdy jak pridam je to pryc Diky za rady

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: ONDRA Tenerife (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2017 18:27

Zdravim opelaci !!! Mam malej problem. Mesic zpatky jsem koupil tigru motor (z-X14XE) ma 138.000km svicky 3000 km vsechno bylo v pohode ale asi tak pred tydnem jsem vytahnul auto na dalnici a ve 170 km/h se kucklo a vyskocila kontrolka motoru od ty doby nemuzu dat plnej plyn protoze se zakuckava a trha jako hovado. Dneska jsem s tim jel k mechanikovi prej kabely od svicek, ale je tam jeden zadrhel pro me nejasnej pokud motor na neutralu vytocim na 4000-4300 otacek zacne strilet do vyfuku a rozsviti kontrolku check engine. Parametry z diagnostiky zatim nemam protoze musim dotahnout starou 8-pinovou pripojku na OBD. Nejaky info ohledne toho ??? Egr odpojenej na chvilku problem trva, sensor vzduchu odpojenej problem trva... diky Ondra

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2017 18:48

Vybli-kej si zavadu bez diagnostiky a prekontroluj rozvody.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: ONDRA Tenerife (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2017 19:37

Zdravim, rozvody jsem menil jako svicky 3000km spis jestli to neni nejakej podtlak nebo neco takovyho vstrik,pumpa nebo neco jinyho co ovlivnuje rizeni vstriku. DIky

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2017 22:33

Udelej co Ti napsal Standa a pak teprve můžeš koumat co dál.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: ONDRA Tenerife (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2017 00:59

Tak prozatim problikavani 3x kod 47 3x kod 71 3x kod 92. EGR+ATS+SENSOR ROZVODU.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2017 07:59

Notak to je prece vcelku jasny, ne? smiling smiley

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: FRANTISEK (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2017 18:34

Prosim ta mam taky isty problem z astrou F 1,6 benzin ,ked je v nadrzi priblizne 10 litrov benzinu auto zacne cukat,a najviac v pravotocivej zakrute,palivovy filter som vymenil,cerpadlo som dal nove,saci kos je na mieste v nadrzi a robi to stale,nie som si isty ci som skontroloval ci nie je upchata dierka na tom sacom kosi..ako si to vyriesil ty ?dakujem za odpoved...

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Marekk (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2019 11:21

Zdravim potreboval bych poradit koupil jsem si G astru 1.6 16 v rok 2000 udelal na ni komlet rozvody svicky filtry jezdi pekne tahne pekne ale obcas pri akceleraci jakoby zacuka a jak kdyby tam prestal jit benzin ale kdyz preradim nebo nebo vyslapnu a seslapnu znovu plyn tak to vyakceleruje a chytne se to zas normalne tak se pidim cim by to mohlo byt budu vdecnej za kazdou radu dekuji predem

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **  **     **   ******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 *********  ********   *********  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  ********   **     **   *******    ******  
Powered by Phorum.