www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
olej
Autor: Dárvík (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 19:38

Zdravím,

koupil jsem před pár dny ojetou Astru r.v. 1996, 1,6 16v cca 250tkm, chtěl bych se zeptat jak je to s olejem. Prodávající tvrdil, že ho měnil, ale ať počítám s tím, že to žere víc, ale došel mi po 700km! Tedy jestli nekecal, tak by to asi bylo na výměnu gufer? A bohužel jsem s tím musel jet cca 30km když začla blikat kontrolka oleje, tak doufám, že se nic nestalo... alespoň zvuk motoru byl stejný. Jinak bych se chtěl zeptat co bych si měl nechat zkontrolovat a na co dát bacha,je to přeci jen už starší auto, jezdím delší úseky, počítám, že do konce roku nalítám cca 5000km.Díky za odpovědi.

Re: olej
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 19:43

Tak to sis koupil dobrou past, nejhorsi motor, kterej kdy Opel spachal.
Ano, tohle je na vymenu gufer a pistnich krouzku. A ani potom neni zaruka, ze motor nezacne po par tisicich zrat olej znova.
Jinak samozrejme vymenit i rozvody.
Co zkontrolovat? Hlavne brzdy a podvozek.

Re: olej
Autor: jurmur (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 13:42

Dobrý den,

Astra Combi 1.6 16v nalítáno cca. 200tis r.v. 96

mam stejný motor. Astru v kombíku a nyní jsem si nechal dělat ventily - resp. říkali mi, že museli nechat něco obrousit na hlavě( tím pádem asi srovnat) a pak, že měnili ,,hydrošletly´´ pokud jsem dobře rozuměl.

Nyní mi astra sežrala za 500 km tolik oleje, že už jsem 4 l dolejval - dá se odhadnout co by se ještě dalo opravit ať už to jezdí na benzín a né na olej?

Mam nové rozvody, klíňák - filtry, zkontrolovaný palivový systém a ty ,,hyroštely´´ či co.
Mechanik říkal, že tlaky jsou v poho atak já už nevim.
Setkali jste se s tím?

Předem děkuji Jirka M.

Re: olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 14:04

Jurmur:
Čoveče, 4l za 500km je dost brutální výsledek i na tenhle motor sad smiley...

Neteče ti to spíš z toho někde?

Pokud by to ten olej spalovalo v takovémhle množství, byl by patrný jasně modro-šedivý oblak dýmu z výfuku s typickým zápachem - a lá Jawa 350 nebo Wartburg 353.
Skoro bych řekl, že už by ti z výfuku musel odkapávat nespálený olej.

Poněvadž, když si to spočítáš, tak při prům. spotřebě 8l je to za ujetých 500km litrů 40 (5x8). A když ti to zblajzlo 4litry oleje je to 4:40 = 1:10.
A u 2T motorů se používá poměr mísení s olejem 1:33 či 1:40 grinning smiley.

Takže:
Hulí ti to a smrdí jako fabrika, když jedeš?
Pokud ne - nechčije z toho po zahřátí někde proudem olej?
Popř. nepřibývá ti "voda" v expanzce winking smiley...?


Jinak pokud jsi měl motor na opravě s tímhle výsledkem = jasná reklamace!!!

Ale myslím si, že ovalitu válců v tomhle kusu, už asi nikdo neopraví sad smiley...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (31.01.2012 14:07)

Re: olej
Autor: jurmur (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 16:51

Zdravím a děkuji za pohotovou a rychlou odpověď

Myslím si, že to spíš spaluje ten motor - pač z vejfuku jde kouř vždy když přidám plyn a nebo když z kopce brzdim motorem tak potom při přišlápnutí plynu tak toho taky vyletí dost jinak fleky pod autem od oleje nejsou a když kontroluju motorovej prostor, tak nový olejový mapy nebo skvrny taky nejsou. Spíš si myslím, že to fakt spaluje, ale doufal, jsem, že to by byli blb ý tlaky, když by to lezlo dovnitř ?? Nejsem odborník jsem jen uživatel.

Vodu zkontroluju, tu jsem nekontroloval - to by pak bylo těsnění pod hlavou co.

ten oblak neni modrošedivý, ale bílí - trošku to smrdí, ale zase nemyslím si, že tak moc - soudě dle mých předchozích aster.

Re: olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 17:11

jurmur:
Pokud je kouř sytě bílý i za ohřátého motoru, svědčí to o tom, že se ti dostává voda do spalovacího prostoru a "spaluje se" společně s palivem - to bílé je pára.

Hele, 4l na 500km je taková spotřeba, že kdyby se to spalovalo, hulí ti Astra daleko hůř jak wartburg a poznáš to smiling bouncing smiley...

A ty tlaky - záleží odkama to tam teče...

Pokud to teče přes ventily - tak kompresní tlaky se měří při zavřených ventilech - při kompresi = neodhalíš to...

Ale osobně jsem měl v rukou dvoulitr C20NE, kterej měl chybou špatnýho přebroušení v rámci GO dost velkou ovalitu ve válcích a kompresmetrem jsem naměřil tlaky v normě...

Re: olej
Autor: jurmur (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 23:07

Tak dnes jsme s mechanikem prolezli pár věcí, které by nás prý měli někam nasměrovat a domluvili se na dalším postupu.

Bylo mi řečeno a ukázáno, že voda v expanzce drží - a je tam fridex nijak nenamixovaný.

Jelikož prý z výfuku jdou prý jen splodiny, tak jak mají tak olej do motoru taky nejde.

a našli jsme jedno místo, kterým možná teče atak se uvidí jestli je to tím. nyní více budu kontrolovat olej a příští týden se to dá klukům ať to skouknou pořádně a odborně.

Jak se říká uvidíme řekl slepej :-) děkuji za komunikaci.

Příští týden dám info co my s tím vymyslí.

Re: olej
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 23:46

Taky si myslím, že ti to z toho po zahřátí chčije ven...
4l na 500km je fakt moc ...
Tak držím palec, at jen vyměníš simerink winking smiley...

Re: olej
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2012 08:02

Třeba budeš mít taky prasklý blok, jako jsem měl já, ani to nepůjde vidět.. pokud bude motor v autě. Použij chemii, ostříkej ho do čista a uvidíš kde to začne kapat :-)

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   *******   **     **  ******** 
 **    **     **     **     **  **     **  **       
     **       **     **         **     **  **       
    **        **     ********   **     **  ******   
   **         **     **     **  **     **  **       
   **         **     **     **  **     **  **       
   **         **      *******    *******   ******** 
Powered by Phorum.