www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
benzín 95 nebo 98
Autor: Dárvík (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 17:48

Zdravím,

koupil jsem nedávno astru 1,6 16v r.v 1996 motor X16XEl a zajímalo by mě, jestli má nějaké opravdové výhody tankovat 98čku (větší dojezd, komfortnější jízda...) Zatím jsem najel cca 900Km na 95tce se spotřebou 7.5l/100km jezdím delší úseky, rychlostní silni-ce, dálni-ce, město málo. Díky za vaše zkušenosti a názory.

P.S. Teda ten Váš protispamovej program mi dal, dva dny mi trvalo, než jsem zjistil jak sem ten dotaz vložit smiling bouncing smiley

Re: benzín 95 nebo 98
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 20:48

Darvik:
Oktanové číslo určuje odolnost paliva proti detonačnímu spalování, které hrozí u motoru s vyšším kompresním poměrem.
V tvém případě (neupravovaný seriový motor konstruovaný na BA 95 cool smiley je tedy použítí paliva s OČ 98 naprosto zbytečné - nic navíc tím nezískáš. Jenom budeš jezdit za víc.

Re: benzín 95 nebo 98
Autor: Dárvík (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 21:43

Vím co je oktanové číslo, ale sám výrobce v návodu uvádí, že u motoru X16XEL je možné užití obou druhů paliv. Jde mi o to, jeslti se opravdu vyplatí jezdit na 98čku. Někde jsem četl, že se zvyšuje dojezd až o 50Km na nádrž.

Re: benzín 95 nebo 98
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2011 05:23

To bych chtěl vidět jak ti při 98 klesne spotřeba o litr na sto ... Nesmíš věřit všemu co se píše v reklamě. Úspora ve spotřebě tam bude, ale mnohem menší a vzhledem k vyšší ceně paliva se ti anuluje. Nicméně vyzkoušej to a napiš nám sem výsledek.

Re: benzín 95 nebo 98
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2011 10:15

Dárvík, že je menší spotřeba benz.při vyšším oktanovém čísle je dávno vyzkoušené a známé, ale ta cena. Vyzkoušej to sám a zjistíš, že budeš s úsporami na "nule". thumbs up Ps. Tak jak napsal vrabi.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ada (10.10.2011 10:33)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   *******   **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **   **    **   **  
 **  **  **         **  **     **  **  **      ** **   
 **  **  **   *******   *********  *****        ***    
 **  **  **         **  **     **  **  **      ** **   
 **  **  **  **     **  **     **  **   **    **   **  
  ***  ***    *******   **     **  **    **  **     ** 
Powered by Phorum.