www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Oživení po 4 letech
Autor: Hery (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2012 18:54

Zdravím

mám v garáži už čtyři roky zaparkovanýho Kadetta 2,0 16V. Žil jsem delší dobu v zahraničí a teď bych ho chtěl znovu zprovoznit.
Co všechno bude potřeba udělat a vyměnit?
Nebyl celou dobu startovaný, tak určitě olej, voda a brzdovka, asi i rozvody. V nádrži je asi 20l paliva, takže vylít a vyčistit nádrž.
Co ještě vás napadá?

Re: Oživení po 4 letech
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2012 06:31

Vyměnit veškeré náplně, potom vyndat svíčky a motor několikrát protočit bez svíček aby se olej dostal ke všem ložiskům. Vyměnit benzín a palivový filtr. Pryžové části (hadice, i brzdové) ošetřit k tomu určeným přípravkem. Rozvody vizuelně zkontrolovat a pokud budou OK tak bych první start asi uděla s původním řemenem. Nastartovat a nechat chvíli motor klapat na volnoběh, asi budou ze začátku klepat hydrostavy na ventilech. Zkontrolovat vzduchový filtr. Pokud bude vše OK tak potom vyměnit rozvodový řemen. To je asi vše co mě napadlo, ať vozítko dobře slouží ...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (17.01.2012 06:35)

Re: Oživení po 4 letech
Autor: Hery (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2012 19:35

Díky, udělám to tak...

Re: Oživení po 4 letech
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2012 10:48

Kotouče a vodítka, ale to by ti došlo u té výměny brzdovky winking smiley

Re: Oživení po 4 letech
Autor: Zuzka (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 09:45

Mám podobný problém, potřebuji oživit astru po roce. Neskutečně kouří, zvlášť když jde do otáček. Dokud jezdila, tento problém vůbec neměla. Sonda lambda nová, výfuk ok, vše funguje. Může to mít i jinou příčinu než katalyzátor? Připadá mi, jako by se tam rvalo strašně moc benzínu.Díky.

Re: Oživení po 4 letech
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 10:24

Zuzko, jaká Astra, jaký motor? Důvodů může být samozřejmě více, ale to se odvíjí od typu motoru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Oživení po 4 letech
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 12:34

Katylyzátorem to určitě není. Jako nejpravděpodobnější se mi jeví, že se přilepila gufera na ventily a teď netěsní. Chce to pojezdit a koukat jestli ubývá olej. Výměna gufer není složitá. Jinak to může být i "zkaženým" palivem, takže palivo vypustit a dát nové, tím začít.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********   ********  ******** 
 **     **  **        **     **     **        **    
 **     **  **        **     **     **        **    
 **     **  ******    ********      **        **    
 **     **  **        **            **        **    
 **     **  **        **            **        **    
  *******   ********  **            **        **    
Powered by Phorum.