www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
po strartu nedrží sitič
Autor: butyna (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2012 14:19

Zdarvím a obracím se na vás s prosbou. Mám Opel astra f combi r.v. 1996, 2 l, 16V, 136 koní. Dnes ráno po strartu se vše chovalo OK, motor naskočil, běžel sitič, který se po chvíly vypnul a motor bežel jak má. Od poledne cca po 8 hodinách, jsem nastartoval, ale sitič nikde. nedrželo to otáčky, byly velece velice nízké. Držel jsem plyn tak jako sotič cca nevím přesně kolik otáček. Po chvíly motor běžel jak má. Nevíte někdo co by to mohlo být?? Můžete mi někdo poradit. Předem děkuji. Jirka.

Re: po strartu nedrží sitič
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2012 10:50

Na dálku těžko někdo něco změříme. Jako první bych se asi zaměřil na teplotní čidlo. A o něm je toho tady už napsáno opravdu hodně, včetně hodnot.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: po strartu nedrží sitič
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2012 10:53

Mas proste jen zamrzlej bordel v sani, potazmo ve volnobeznem ventilu.
Auto poradne projed at se dostatecne prohreje celej motor a uvidis, ze bude po problemu.

Re: po strartu nedrží sitič
Autor: butyna (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2012 16:01

Díky za rady. Je top řesně tak jak píše standa. Zamrzlej bordel. Zapomněl jsem dodat, že než se to stalo, tak cestou do práce ráno, zrovinka, když padal tem bílej bordel, ketrý byl prach a zřejmně se dostal tam kam nemá. Auto jsem projel, ohřál a je po problému, vše je OK. Díky moc.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **    **   *******   **    ** 
 **  **  **  **     **   **  **   **     **   **  **  
 **  **  **  **     **    ****    **           ****   
 **  **  **  **     **     **     ********      **    
 **  **  **  **     **     **     **     **     **    
 **  **  **  **     **     **     **     **     **    
  ***  ***    *******      **      *******      **    
Powered by Phorum.