www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Potenciometr škrtící klapky
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2012 12:31

Zdar Smečko, mám Astru F (X16SZR) když jsou otáčky na volnověhu a chci přidat plyn, chová se jako by nestíhala spalovat, tak brblá než, ji prošlapnu víc. Znamý řikal, že to může být potenciometr škrtící klapky, rád bych věděl, kde ho najdu, jestli je to ta vec na dvou torx šroubech co je pod vstřikováním, a jestli by ho někdo neměl, kolik stojí a kolik novej a tak.. Ještě info mám otevřený sání, ale kamoš to má taky, pravda na jinym autě, ale stejný rok a chova se dobre..
Byl jsem s astrou na okruhu a chapejte, že to nebyl nicmoc zažitek s tím brbláním..
Děkuju moc za info..

Re: Potenciometr škrtící klapky
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2012 07:53

balší info, když z volnoběhu přidávám s citem, tak motor funguje jak má. Ale, když mám těžší nohu tak, jako by nestíhala spalovat astřice.

Re: Potenciometr škrtící klapky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2012 09:41

A co základní údržba? Hlavně palivový filtr ?Spíš tam půjde málo benzínu

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Potenciometr škrtící klapky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2012 12:35

1.6 na okruhu :-)

Re: Potenciometr škrtící klapky
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2012 18:17

mno na okruhu mě kupodivu všichni objížděli spinning smiley sticking its tongue out ale přesto to bylo príma... vidis palivovej filtr jsem nevidel od doby porízení astřice
dííkec zkusím to

Re: Potenciometr škrtící klapky
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2012 21:54

ták, koupil jsem a vyměnil palivový filtr a nalil i čistič palivový soustavy dokonce jsem i vyčistil a promázl ten potenciometr. Je to trošku lepsí, ale ne o moc, bojim se, že bude vada ve vstřiku, nebo v řídící jednotce, chybu jsem nevyblikal, páč to neumím...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******    **      **   *******  
  **  **   **     **  **    **   **  **  **  **     ** 
   ****    **     **  **         **  **  **  **        
    **     *********  **   ****  **  **  **  ********  
    **     **     **  **    **   **  **  **  **     ** 
    **     **     **  **    **   **  **  **  **     ** 
    **     **     **   ******     ***  ***    *******  
Powered by Phorum.