www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Nejede Z22SE
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 19:10

Ahoj všem,
mám velký problém se Zafirou Z22SE.
Auto z ničeho nic přestane jet, jakoby přestalo jít zapalování.
tím pádem vniklo palivo do katalizátoru a ten sepo druhém výpadkui motoru propálil a vysypal.
Na diagnostice to ukázalo chybu snímače vačky, v servisu zjistili špatný kabel.
Po jeho výměne auto zase chvíli jelo (cca 400km). Bohužel se závada zase vyskytla, někdy to dokonce nešlo ani nastartovat. confused smiley
Takže přišla na řadu jiná zapalovací lišta, říkal jsem si paráda, jede to, jenže dneska se závada zase opakovala, jednou to přestalo jet, za 5min zase v pohodě. Potom hodinová zastávka a už to nešlo zase nastartovat. Za 15min auto zase jelo confused smiley
V servisu už taky nevědí co s tím, nemá někdo nějaký nápad???

Děkuji

Re: Nejede Z22SE
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 20:28

Přijeť na tu daig. a mrknem na to.

Re: Nejede Z22SE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 20:35

Tipoval bych to na snimac na klice. Ale spis zajed k Petrovi.

Re: Nejede Z22SE
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 20:52

No, je pravda, že moc věcí, kvůli kterým ani neškytne, tam není. Jak psal Standa, může to být snímač na klice. Pokud má nějaký obvod, nezjistí to ani jednotka, aby mohla zahlásit chybu. Další taková věc je palivové čerpadlo. Ale to se dá alespoň poslechnout, když si vezmeš kus drátu a pustíš si z plusu na pojistku čerpadla. Nemáš tuchu, jak to máš s čerpadlem, vzhledem k tomu LPG? Běhá stále a jsou odpojené vstřikovače, nebo ho něco odpojuje? Pokud je to ta druhá možnost, může být v háji i nějaké to odpojovací relé. I když, po opětovném přečtení asi píšu kraviny. Vzhledem k tomu, že je to čtyřbod, mělo by čerpadlo jít až když se točí motor a tudíž by to nemělo ani vstřikovat. Což svým způsobem vylučuje jak snímač, tak čerpadlo. Pro sich, palivo tam skutečně jde, jen nepálí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (12.06.2012 20:55)

Re: Nejede Z22SE
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 05:12

Palivo tam jde, protože jakmile se to stane, tak se ulijou svíčky. a palivo vnikne do výfuku. Stane se to jak na benzín tak na plyn.
Když to umře, tak jde od motoru nějaké bzučení, to skončí po vypnutí klíčku.
Podle mě to vypadá, že si motor myslí, že všechno funguje, dávkuje palivo jak má, ale směs se nezapálí.
Mám možnost v Praze vyzkoušet jinou ŘJ, ale ta asi nejde jen tam vyměnit, že?

nejhorší je, že člověk nikdy neví kdy se to stane a pak je to tak 50:50 že do půl hodiny bude zase funkční. angry smiley

Re: Nejede Z22SE
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 10:19

Jen přihodím další součást do úvahy i pro ostatní. Elektronická škrtící klapka. A ta umí i bzučet.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nejede Z22SE
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2012 09:47

Znovu jsem prošel konektor u zapalovací lišty, protože po zahýbání s kabely včera došlo k nastartování, respektive k zhasnutí motoru. Rozmotal jsem kousek svazku u konektoru, proměři všechny kabely a zdají se OK, jen dva piny byli jinak uvnitř zdeformované, než ty ostatní. Zrovna ty dva piny na kterých jsou napojené kabely, způsobují po zahýbání zhasnutí motoru. Takže jsem natvaroval piny do odpovídajícího stavu a motor včera naskočil. grinning smiley
Následná kontrola s pohybem kabelů proběhla v pořádku, tak uvidím jestli se objeví porucha znovu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********  ********  **    ** 
 **     **  **        **    **  **        **   **  
 **     **  **            **    **        **  **   
 **     **  ******       **     ******    *****    
  **   **   **          **      **        **  **   
   ** **    **          **      **        **   **  
    ***     ********    **      ********  **    ** 
Powered by Phorum.