www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Volnoběžné otáčky
Autor: MirekN (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 18:24

Zdar pánové, po výměně obou těsnění pod vstřikama nedrží motor správné volnoběžné otáčky. Běží na cca 400 otáčkách a musím přidávat plyn aby běžel. Nevím, co s tím. Je to Astra 1,6, 8 ventil, vstřikování Multec. Kód závad jsem nezkoušel. Těsnění jsem měnil, protože dokud se neohřál motor na cca 93 st, tak držel za jízdy otáčky kolem 1200. Díky za radu.

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 20:41

A co krokový motorek volnoběhu?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: MirekN (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2012 08:55

Díky, podívám se na něj. Nevíš ještě rozměr O kroužku pod krokový motorek. Když jsem ho naposledy čistil, tak byl už v horším stavu. Motor mám X16SZ.

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: MirekN (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2012 19:32

Tak jsem dnes rozebral krokový motorek, vyčistil pomocí WD spreje, dal nový těsnící kroužek (pro informaci průměr krokáče je 19 mm ale sehnal jsem jen pr. 18, tl. je 2 mm), hřídelka se při zapnutí zapalování vysouvala jak má. Ještě jsem změřil odpor krokáče, byl cca 57 ohmů - ok.
Smontoval jsem to zpět, odpojil podle rad aku na chvíli a pak nastartoval. Otáčky opět okolo 400, tak jsem přidal plyn a držel otáčky na 2000 asi 2,5 min. Nepomohlo to. Udělal jsem zkušební jízdu asi 6 km a volnoběh stále okolo 400 ot. Pak jsem najel 2x 4 km a nic se nezměnilo.
Tak nevím co mám ještě zkusit, asi zítra zkusím ještě vyjet kód závad, jestli mi to něco ukáže. Ještě mě napadá čidlo otáček, ale teď nevím kde je.

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2012 09:15

Co je to za motor ? napiš typ z Velkého TP.
Mrkni kdyžtak sem : [www.vectra.cz]
Třeba ti ty rady pomohou , ale je to pro motor C16NZ.

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2012 09:56

Pro Bre@thlless:

Pokud se pořádně podíváš, typ motoru uvádi ve svém druhém příspěvku :-))))
Ohledně krokového motorku tu máme také dost info:
[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (18.06.2012 09:58)

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2012 08:02

Ale to že máš nízké ot. je vědšinou nějakým falešným přisáváním. Nevypadla / nepraskal ti někde podtlaková hadička ?
Pořádně to prolez.

Koukám koukám , ale chybí ti tam u téch C14-16 motoru , kde se reguluje
volnoběh smiling smiley

tzn , tam pod tou záslepkou je torx kde se reguluje obtoková škvíra kolem regulátoru volnoběhu. A pokud ti ten nový o-kroužek netěsní a fučí ti to i kolem něho , tak to pak je špatný.



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (19.06.2012 08:15)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **    **  ********  ********  
 **     **  **         **  **   **        **     ** 
 **     **  **          ****    **        **     ** 
 ********   ******       **     ******    **     ** 
 **         **           **     **        **     ** 
 **         **           **     **        **     ** 
 **         ********     **     ********  ********  
Powered by Phorum.