www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Nad 90°C nejede
Autor: eDasty (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2012 16:43

Dobrý den. Vlastním Opel Astra F r.1997 s motorem X14NZ. Mám problém, se kterým si neví ani automechanik rady. Auto jede a najednou motor zhasne. Závada se opakuje nepravidelně, někdy po třech, jindy po 130 km. Doprovodný jev, který jsem vypozoroval je, že tomu předchází zvýšení teploty nad 90°C, teplota chvíli neklesá, pak motor zhasne. Je jedno, jestli jedu do kopce, mírným klesáním a nebo z kopce brzdím motorem. Znovu naskočí až teplota klesne do modrého pole, kde se jindy víceméně drží. Pak ujedu kilometr, 20, nebo až do cíle cesty. Diagnostika neukázala žádný problém. Setkali jste se někdo s podobnou závadou a co bylo příčinou? Díky moc za případnou odpověď.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (11.07.2012 06:07)

Re: Nad 90°C nejede
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2012 07:26

A když je tedy čas, než to auto vychladne, už se někdo podíval, jestli nepálí, nejde palivo, nebo obojí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nad 90°C nejede
Autor: eDasty (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2012 18:16

Dobrý den. Tak jsem zase o kousek dál, ale zatím to stejně k ničemu nevede. Když motor zhasne, čerpadlo nejede, svíčky jiskru dávají. Voda v motoru se přehřívá, protože nejede ventilátor. Ten je ale v pořádku. Zkoušeli mi v servisu měnit čidlo, ale protože vyzkoušeli 3 ks od různých výrobců a vždy se rozjel ventilátor hned, tak to vzdali. Doporučili mi dát si na ventilátor manuální spínač. Jestli to ale odstraní problém se zhasínáním motoru, neví. Za poslední měsíc se mi stal tento problém 2x, vždy za teplého počasí (okolo 30°C), ale tentokrát ani nešla voda nad 90°C. Naproti tomu jsem jel z dovolené skoro 400 km, při průjezdech velkých měst jsem musel mít topení na plno, abych to neuvařil, a v pohodě. No a pak se v tom vyznejte.

Re: Nad 90°C nejede
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2012 07:38

nejede čerpadlo , nebo nestříká vstřik ? Přemosti čerpadlo natvrdo a pak dej vědět jestli pojede i tak. S tou teplotou , napíchnout na diagnostiku a podivat se kolik ukazujou čidla.

Re: Nad 90°C nejede
Autor: eDasty (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2012 17:01

Nejede čerpadlo. Přemostění čerpadla je problém. Když nastane porucha daleko od bydliště a za půl hodiny zase vše funguje, nestačím se pomalu ani převléct.

Re: Nad 90°C nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2012 17:15

Vymenit rele palivoveho cerpadla si nezkousel?

Re: Nad 90°C nejede
Autor: eDasty (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2012 15:58

Relé palivového čerpadla jsem vyměnit nezkoušel. Naposled jsem jel 70 km 3,5 hod, t.j. 4x jsem stál. Cestu zpět ve večerních hodinách jsem absolvoval bez problému. Cesta tam vedro, zpět večerní chládek. Teď jsem zapojil ventilátor natvrdo a když je horko, tak ho nechávám jet pořád a zatím bez problému. Může nějakým způsobem zvýšená teplota motoru (vody, oleje, nebo jen v prostoru kolem motoru) mít vliv na odstavení palivového čerpadla?
Josef



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **        **  ********  ******** 
 ***   **   **  **         **     **     **       
 ****  **    ****          **     **     **       
 ** ** **     **           **     **     ******   
 **  ****     **     **    **     **     **       
 **   ***     **     **    **     **     **       
 **    **     **      ******      **     ******** 
Powered by Phorum.