www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
chyba ECU - 0216 ?????
Autor: Bob1973 (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2012 15:00

zdravím vespolek

Už třetí den na mě během jízdy "vykoukne" oranžové magické oko motoru,tudíž jal jsem se vyblikal kod závady a vyskočil: 0216. z tabulky to znamená:0216 Poškození/porucha v obvodu zjišťování ("vyznačování") úhlu předvstřiku .
Vůbec nevím co by to mělo znamenat,a kde mám hledat,ve foru žádná zmínka o tomto kodu.Auto jede normálně a najednou se rozsvítí oko,žádný cuknutí,škubání bo tak něco,prostě zničeho nic.Poradíte na co se mám zaměřit?kabeláž,nějaké čidlo na motoru nebo přímo na ECU??předem děkuji za radu.


Opel Astra kombi r.v.1997
1.6i X16SZR 55kw

Re: chyba ECU - 0216 ?????
Autor: Bob1973 (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2012 19:07

hmmmmmm,žeby s tím nikdo neměl zkušenosti a nebo mi ani nedokázal říct co to u tohoto motoru znamená????

Re: chyba ECU - 0216 ?????
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2012 19:25

Napada me cidlo klepani. Mozna jeste omrknout, jestli neni orvany zubaty kolo na u snimace otacek kliky, jestli neni Nejak poskozeny...
Kazdopadne by bylo nejlepsi to pichnout na diag.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********  **        **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **        **     ** 
 **     **  **     **      **    **        **     ** 
 ********   **     **     **     **        **     ** 
 **     **  **     **    **      **         **   **  
 **     **  **     **    **      **          ** **   
 ********    *******     **      ********     ***    
Powered by Phorum.