www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2012 18:08

Zdar kluci, mám astru x16szr, zlobí mě. Chvíli jede v cajku a po chvíli mi chcípne a ožije až po dlouhým točení motoru. Pak chytne na dva válce a nebo chytně na tzv zpatečku. (když jsem měl jedničku a pustil spojku jela dozadu) Kamoš rikal, že to muže bejt předstihem, vubec nevim, jestli to má bezkontakt, nebo jak.. a jetli to nemá jen nějaký snímač polohy. Zkrátka potřebuju vědět co shánět. Taky mi tenhle kamos rekl, že se to pozná, když dám jiný svíčky.. BTW svíčky jsem čistil a jsou krásně dozlatova a kabely jsou tak 5000km měněný a svíčky jsou 4 bodový. Díky moc za radu.

Re: předstih
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2012 18:54

Predstih ridi cidlo klepani, nicmene si nemyslim, ze by tyhle lumparny mohlo zpusobovat. Spis bych zmeril tlaky ve valcich, prekontroloval rozvody a taky ozubene kolo na spodni remenici, ktere dava impulzy snimaci otacek na klice.
Vubec nechapu, jak se muze motor roztocit obracene, kdyz starter toci jen na jednu stranu, tim padem motor roztoci ve spravnem smeru.
Co rika pamet zavad?

Re: předstih
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2012 19:08

Čtyřtakt pozpátku fakt nepoběží. Neměl tam jedničku, ale zpátečku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2012 21:11

pamet zavad jsem nevyblikal, pac to neumim.. hele byl bych dal nohu do ohně za to, že jsem tam měl jedničku.. když to couvalo tak jen par otočeni motoru, pak to umřelo.. kouknu na to jak se vyblikává závada a zkusim, co to udělá

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2012 13:23

tak pamet zavad mi hlasi 14 10 5

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2012 13:41

tak to nechápu ted jsem v astrici delal poradek a nechal jsem to nastartovaný jakou dobu i dvakrát po sobě nějakou dobu běžel motor a tváří se zničehonic jako v pořádku ale bojím se s ní vyjet aby mě zas nenechala

Re: předstih
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2012 13:50

Mas v tech chybach nejakej zmatek. Pokud je to opravdu 14ka, tak to mnohe vysvetluje - cidlo teploty chladici kapaliny.

Re: předstih
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2012 14:04

Jo a seřiď si řazení, nebo si tam tu zpátečku dáš i někde na křižovatce.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2012 11:48

a může čidlo teploty udělat takovej bordel? myslím tím, to nestartování a chod na dva válce?? zmatek v chybách, dělal jsem to poprve, ale nic jinýho neblikalo... ani to neblikalo 12 na zacátku.. tak nevim..

Re: předstih
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2012 11:50

Cidlo teploty je jedina vec, ktera rika ECU, jak je motor teplej a podle toho davkuje palivo (nekdo tomu rika automatickej sytic). Zkus ho nahradit odporem 2k2 a uvidis.
Ty chyby zkus jeste jednou vyblikat, at vime co tam muze bejt jeste v haji.

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2012 21:29

bohuzel jsem to vyblikával asi pětkrat a porád to samý

Re: předstih
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2013 07:15

máš novější ECU u tebe 10 je nula takže tvoje chyba je 1405 poškození EGR ventilu

Re: předstih
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2013 07:16

pokud je egr naplno otevřené tak nemáš šánci nastartovat

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 15:32

tyjo diky moc, a jak jsi na to přišel?? mám teda vyměnit egr ventil? musim se kouknout, kde se ten bazmek nachazi a o co jde.. jestli se to da vycistit, nebo jak
Díky moc kluci

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 16:43

kluci, vyndal jsem ten ventil, ale nevede do něj žádná hadička a vypadá uplně jinak než jak se zobrazuje na [www.opelastra.cz] je to takovej váleček cca 5cm vysokej a do něj ze shora vede elektrická přípojka viz fotka.. dá se použít zaslepení jako z návodu na webu??? diky

Přílohy: DSC_0249[1].jpg (501.3KB)  
Re: předstih
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 16:49

Ano, da.

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 17:17

ted jsem koukal na konverzaci na to samý tema s tim samým motorem, prej se musí vycistit a pak zaslepit, jediný co mám tak je čistič motoru ve spreji, mužu to prolejt tím????

Re: předstih
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 18:10

EGR ventil musi byt pred zaslepenim funkcni, aby ho nehlasila ECU... Nicmene i nefunkcni zaslepenej je lepsi nez nezaslepenej.
Klidne to prolej tim, co mas :-)

Re: předstih
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2013 19:09

Standa:
Krom TDi, DTi, CDi motorů - tam jsi se zaslepeným EGR resp. AGR ventilem druhej sad smiley...

Ale to jenom tak off topic pro úplnost...

Re: předstih
Autor: K4U (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2013 13:59

kdyz by byla KO ridici jednotka, vybliká jí to???

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ********   ********   ******** 
    **     **     **  **     **  **     **  **       
    **     **     **  **     **  **     **  **       
    **     **     **  ********   ********   ******   
    **     **     **  **         **         **       
    **     **     **  **         **         **       
    **     ********   **         **         ******** 
Powered by Phorum.