www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
otvor na motoru
Autor: kubapolomsky (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 14:03

Zdravím všechny, nevím pod čím jsem to měl hledat tak píšu zde...na motoru mam díru a vyteka mi zde voda (viz. foto) motor se mi přidřel, vačková hřídel...opravil jsem si to, složil a jak jsem nalíval vodu tak mi zde vytékala, nic jsem s tím otvorem nedělal..Nevíte jak to že to tam chybí? a jak by se to dalo nahradit? Stačí když si změřím průměr a udělám stejné kolečko a to tam naklepnu?? Děkuji. Opel Astra f r.v. 96 1.6 8v x16szr

Přílohy: Opel motor0.JPG (159.1KB)  
Re: otvor na motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 14:55

Je to mrazová zátka. Pokud tam není, nejspíš vyletěla z toho důvodu, proč tam je. Tedy uvolnění tlaku, aby se neroztrhl blok. Nejde tam naklepnout úplně cokoli. Musí těsnit a také nevyletět při tlaku vody, když se motor ohřeje. Není to kolečko, spíše mistička, takže má mnohem větší dosedací plochu k bloku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: otvor na motoru
Autor: kubapolomsky (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 15:02

Aha, a jak bys poradil to opravit?? Da se to primo koupit???

Re: otvor na motoru
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 15:14

Určitě se dá koupit. já mám dojem, že jsi tam měl vodu místo chladící kapaliny a v mrazu ti to vystřelilo. Občas se stane, že to i uhnije. Ale vždy to má spojitost s vodou. V chladící kapalině (Fridex a spol.) jsou inhibitory koroze a ten co jezdí na vodu málokdy něco ušetří. Ono se to vymstí.
Takže očistit místo, naklepnout mrazovku, nalít vodu, odzkoušet, vypustit vodu a dát chladící kapalinu.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: otvor na motoru
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 15:15

Zajdi do Opelu a vzhledem k tomu, že mrazové zátky mají svoje objednací čísla, měly by jít za pár korun koupit.

A příště si tam nalej víc fridexu winking smiley...

Re: otvor na motoru
Autor: kubapolomsky (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 15:43

JJ, málo protože jsem myslel že už to nebudu opravovat....jinak díky.....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **    **  ********  
 **     **  **     **   **   **   **   **   **     ** 
 **     **  **     **    ** **    **  **    **     ** 
 *********  **     **     ***     *****     **     ** 
 **     **  **     **    ** **    **  **    **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **   **   **     ** 
 **     **   *******   **     **  **    **  ********  
Powered by Phorum.