www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
velká spotřeba oleje
Autor: Veslo (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2013 18:00

Ahoj kluci.

Mám problém se svojí Astrou G Z16XE. Začalo to tak, že se mi po 30 tisících roztrhl rozvoďák. V servisu pak zgenerálkovali hlavu a vyměnili všech 16 ventilů. Řekli že by to mělo v pohodě jezdit. Jenže po cca 800 kilometrech se zjistilo, že auto sežralo 2 litry oleje.

V servisu řekli, že problém bude určitě v kroužcích, protože gufera kolem dříků ventilů jsou nová. Tak jsem poprosil opraváře v jiném servisu, aby motor zkontroloval. Změřil tlaky, jsou v pořádku. Gufera jsou taky v pořádku.

Servisák řekl, že chyba by mohla být v elektroni-ce, která do motoru hrne moc benzínu, ten se pak dostane přes kroužky do oleje, který se stane řidším. Na diagnostice zjistil, že auto má špatnou jednu ze dvou lambda sond a EGR. Ten byl odpojen. Byl vyměněn olej a skutečně to pak asi 150 km žádný olej nesežralo, pak to ale začalo žrát znovu.

Před roztržením rozvodů motor taky nějaký olej sežral, ale podstatně míň. Problém s elektronikou byl i před tím, auto občas chcíplo na křižovatce a i teď někdy kolísají za jízdy otáčky.

Myslíte si, že to opravdu může být elektronikou nebo se srážkou poškodili kroužky?

Re: velká spotřeba oleje
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2013 18:14

Ten člověk, co ti tvrdil tu pohádku o zřeďování oleje benzinem je zřejmě úplně mimo...¨

Elektronika nemůže ovlivňovat spotřebu oleje (vyjma speciálních oilmasterů u 2T motorů - což je úúúplně jiné písnička)...

Jinak auto ti čoudí modře - popř. cítíš vůni jak u wrtburga popř. stodvacítky?

žraní oleje způsobuje:
A) únik oleje z motoru
B ) stav kroužků - zejména stíracího
C) ovalita pístů popř. ovalita válců
D) dříky ventilů (jestli oni to hoši nezfušovali)
E) prolínání tlakového oleje do chladícího okruhu - ale dva litry na 800 bys poznal - tuhle alternativu bych vyloučil
F) prasklé dno pístu

Re: velká spotřeba oleje
Autor: Veslo (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2013 21:17

Auto kouří bíle, ale smrdí jako když se lije asfalt. Naše stará stopětka smrděla spíš po nespáleném benzínu.

Připadá mi, že auto kouří nejvíc na volnoběh. Když jedu a podívám se do zrcátka, žádná velká oblaka za sebou nevidím.

K úniku oleje přes vanu nedochází, protože jsem pod autem nikdy žádné fleky nenašel. Ani chladící kapalina nemizí. To, že olej projde přes spalovací prostor je celkem dost jisté.

Jen mě mate to, že když byl olej vyměněn tak se opravdu nějakou chvíli neztrácel.

Všichni se samozřejmě dušují, že jejich práce je v pořádku.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   ********   ********  **     ** 
 **        **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **        **     **  **     **      **    **     ** 
 ******     ********  ********      **     ********* 
 **               **  **           **      **     ** 
 **        **     **  **           **      **     ** 
 ********   *******   **           **      **     ** 
Powered by Phorum.