www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
x16xe ztráta výkonu za studena
Autor: roomeos (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2013 14:20

Zdravím pánové mám astru x16xe r.v.96 150tis/km zhruba před měsícem mě za čala astra zlobiti tím že za studena po ujetí tak cca 1km začne ztrácet výkon a zpomaluje až do uplného zastavení a auto chcípne při jízdě do kopce,po rovině to zhruba po 500m až 1km přestane a auto jede vesele dál,motor při tom blafe jako by jel na 3 válce.Problém nenastane pokaždé udělá mi to tak 8x za měsíc.Dnes mě to překvapilo v křižovatce a příjemné to nebylo...Neměl někdo prosím prosím prosím podobný problém???

Re: x16xe ztráta výkonu za studena
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2013 23:32

Ahoj.. co kontrolka motoru a nějaká zákl. údržba??

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: x16xe ztráta výkonu za studena
Autor: roomeos (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2013 09:10

Ahoj Luke kontrolka motoru je uplně v poho je to moje první porucha po 4 letech co auto vlasním.Udržbu dělám každej rok,čístím motor 1x ročně a 2x veškeré konektory elektrosolem.Jinak svíčky filtry zakl věci měním pravidelně.Včera jsem na to přišel,na cívce ke svíčkám mě ležel rozvodový svazek el. kterej vedl i k napájení cívky,jeden drát se dotýkal žebrovaní a asi vibracemi se prošoupal až na žíle měd.drátu.Jen nemužu pobrat to že když to tam kratovalo proč to dělalo jen někdy a to jen za studena a převážně při jízdě do kopce.Včera jsem to projižděl v místě kde mi to dělalo nejčastěji a v poho.Ted to budu zkoušet a uvidím,dyžtak se ještě ozvu.Díkec



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    *******    ******   ********  **    ** 
 **    **  **     **  **    **     **     ***   ** 
 **        **     **  **           **     ****  ** 
 **         ********  **           **     ** ** ** 
 **               **  **           **     **  **** 
 **    **  **     **  **    **     **     **   *** 
  ******    *******    ******      **     **    ** 
Powered by Phorum.