www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nejde vstřik C16NZ
Autor: Blahnis (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2013 10:08

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit?
vyjel jsem po zimě z garáže a tím to skončilo.
Mám Kadetta cabrio 1.6NZ.
Zapalování funguje, jiskra na všech svíčkách ale nejde vstřik benzínu.
Benzín jde pouze k němu ale vstřik nedávkuje.
Zkoušel jsem vyměnit vstřik a řídící jednotku ale nepomohlo.
Nevíte někdo co dává povel řídící jednotce aby se rozběhl nebo čím tento problém by mohl být způsoben?
Mnohokrát děkuji.

Blahnis, Odolena Voda

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2013 11:17

Co treba palivove cerpadlo, rele cerpadla?
Kdyz vstriknes benzin injekcni strikackou do sani, nastartuje to?

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Blahnis (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2013 19:59

Palivové čerpadlo ok, natlakuje a vypne, takže relé taky.
Benzín jde až ke vstřiku. Dál ne.
Zkoušel jsem stříkat injekcí benzín do sání, auto nenastartovalo.

Svíčky jiskru hází, ne ale moc velkou.
Víčko rozdělovače a palec jsem dal nový.
Diagnostiku bohužel udělat nemohu,bohužel jsem před tím odpojoval baterii.

Nemohl by to být špatný rozdělovač?
Co řekne řídící jednotce aby dala povel vstřiku?
Na tomto motoru totiž není žádné čidlo snímání otáček motoru. ?

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2013 20:05

Cidlo otacek motoru je prave v rozdelovaci - induktivni (civka).
Hodne take odchazi zapalovaci modul, ktery je taktez v rozdelovaci, viz priloha.
Prover take cidlo teploty chladici kapaliny, je na sani zezadu (staci ho nahradit odporem cca 2,2 kOhmu.

Přílohy: Zap_modul_C16NZ.jpg (45.5KB)  
Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: blahnis (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2013 20:28

Děkuji Standovi za dobré rady a nápady.
Ano problém byl v rozdělovači.
Rozpojil a vyčistil jsem kontakty od zapalovacího modulu a zobáčky na cívce.
Po zpětné montáži motor naskočil a zatím startuje normálně.
Pokud tento problém nastane znovu, vyměním rozdělovač, nebo nejlépe koupím zapalovací modul a cívku na snímání otáček NOVOU !
Při jízdě se mi ještě rozsvítila chyba motoru.
Vyblikán kód 13 lamda sonda. Vyměním a snad je na sezónu připraveno.

Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem.

Blahnis
Opel Kadett 2.0 GSi C20SEH a NE 3x (černá,modrá,bílá)
Opel kadett 2.0 GSI C20NE Cabrio (vínová)
Opel Kadett 1.6 Gsi edicion C16NZ (modrá metal) - Nyní

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 16:38

Dobrý den, chci se vás optat, protože podle logů to vypadá, že máte obrovské zkušenosti,na identifikaci mé závady, protože průběh mé závady jsem zde nenašel. OPEL ASTRA 1,6 I GL TYP C 16 NZ KAT. Chcípe mi motor a je lhostejné kdy, nemá to žádný řád ani pravidlo, je jedno jestli je motor studený čí zahřátý, je jedno jestli jedete 100 km/h a nebo stojíte na křižovatce. Jedete 2 km úsek a udělá to 2x a pak jezdíte druhý den a neuděla to ani jednou. další den to během 3 km udělá třeba 1x nebo 2x a pak dalších 60km nic. když to chcípne někdy nastartujete hned jindy musí te stále zkoušet a pak třeba za 15, 20, 30 minut nastartujete jako když se ni neděje. jinak se auto chová zcela bez problémů, startuje na první škytnutí, žádné cukání, prostě pohoda. chípání a problém s časovou prodlevou, kdy to jde opět nastartovat se horšil a tak byla proběhnuta elektroinstalace a nic se nenašlo, ale ejhle 7 dní se jezdilo 300km najezdilo a nic a pak 8 den to začalo nanovo, dal jsem to tedy jinemu do jineho města, nic nenašel a ejhle 7 dni se jezdilo 300 km najeto a nic a další den nanovo. při startování motor točí, zjistilo se že se nevstřikuje palivo, pokud ho vstříknu stříkačkou motor naskočí (blafne), relé je slyšet že spíná, čerpadlo je vzadu také slyšet i benzín trošku šplouchne. moc děkuji za pomoc

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 16:50

Osobne to tipuju na rozdelovac (veci v nem), viz prispevky nahore...

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:04

děkuji za radu.dnes poprvé to od rána nemůžu nastartovat vůbec, tak zkusím tedy očistit ty kontakty pod víčkem, dokažu nějak blíž poznat čím to je, když to zatím teď stávkuje? zapalovací modul....vždy byl problém, že když to u někoho bylo, tak to neuďálo vůbec nebo jen na chvilku, takže než se rozkoukali bylo za 5 nastartováno bez jejich přičiněni

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:14

Nejlepsi je, pujcit si rozdelovac a treba 14 dni jezdit.

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:18

tak to máte pravdu, ale to se mě za celou dobu nepovedlo sehnat a to to zkouším už tři měsíce půjčit za proticenu, ach jo

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:35

ještě mám jednu otázku, prý to bylo i napíchnute ( diagnostika), ale nic to neukázalo, i tak je možné že by to mohlo být rozdělovačem - věci v něm ? děkuji

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:40

raději upřesním, že rok výroby je 1992, nevím jak přesné jsou diagnostiky u těchto aut

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:45

Troufam si rict, ze treba vadnej snimac otacek, nebo zapalovaci modul, se u C16NZ do pameti zavad nezapise.

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 17:59

tak to je dobře, alespoň nějaká naděje, moc děkuji

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 13:41

Dobrý den chtěl jsem se jen optat, protoze jsem laik, v tom rozdělovači jsem našel jen zapalovací modul a snímač impulzů zapalování - ten jsem promeřil a má 850 ohmů, ale kde najdu to čidlo otáček? děkuji

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 13:43

Snimac otacek je prave ta civka.

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 13:49

takže jestli to chápu správně, tu cívku ( čidlo otáček ) co jsem proměřil a má 850 ohmů je dobrá a teď jedině zkusit vyměnit ten zapalovaci modul, nejde taky nějak proměřit?

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 14:26

Ano, je to tak. Modul bohuzel promerit nijak nejde. U nej je nejcastejsi problem prehrivani.

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Dusek (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 15:38

tak jsem se snazil kontakty očistit i víko rozdělovače a nastartoval jsem, nechal jsem to chvilku běžet pak jsem to trochu projel cca 500m , zaparkoval, nechal bežet ještě tak 3 min a pak to samo zhaslo a už to nejde zas nastartovat, co tedy dál? je možné že je zapalovaci modul jen načatý a je tedy potřeba ho vyměnit, nebo víko rozdělovače? a pokud je modul načatý, proč pomohlo očištění kontaktů, jen proto že se změnil odpor? děkuji

Re: Nejde vstřik C16NZ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2013 20:20

Nevím, co přesně jde za signály v těch čtyřech vodičích z rozdělovače do jednotky. Ale vím, že čerpadlo se pustí při zapnutí zapalování a pak když se točí motor. To samé zapalování, pálí podle otáček motoru. A snímání je u tohoto motoru jen v rozdělovači. Jestliže pustí čerpadlo i pálí, zkusil bych, jestli jdou, či nejdou nějaké pulzy do vstřiku a jestli jde skutečně palivo až k němu. Pak by asi přišlo zjišťování, co jde za signály v těch čtyřech vodičích a jestli tam jdou, když nedává palivo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **         **     ** 
 **     **  **   **    **   **   **    **    **   **  
 **     **  **  **      ** **    **    **     ** **   
 **     **  *****        ***     **    **      ***    
  **   **   **  **      ** **    *********    ** **   
   ** **    **   **    **   **         **    **   **  
    ***     **    **  **     **        **   **     ** 
Powered by Phorum.