www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
převodovka astra G-hlučná
Autor: Josef 123 (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2013 19:40

Zdravím pánové

Mám dotaz,při jízdě Astrou G se spoza motoru line divný hukot a vrnění který se přenaší lehce do"celého auta" inzenzita je v závislosti na otáčkách kol,původně jsem si myslel že to je ložisko kola ale ty jsou OK, nakonec to vypadá že to jde s převodovky.Jenže ted nevím jestli to není třeba ložisko spojky nebo nějaký v převodovce,jak to poznám????
at jedu s kvaltem nebo bez něj a rychlost mám stejnou tak je "hukot" stejnej,chvílema mi to až připadá jakoby se ozubená kola točila nasucho,což mě napadla jako třetí varianta že je převodovka nasucho.Kromě výpustného šroubu dá se zjistit jestli je tam opravdu olej??případně jde do ní dolít i na autě??


jedná se o Opel Astra G kombi r.v. 2000 motor X16SZR 1.6i

děkuji předem za ze nějakou odpověd

Re: převodovka astra G-hlučná
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2013 13:14

Sundej vanu převodovky a hned budeš vědět. V převodovce bys měl mít 1,9l oleje , ale jed tam pouze Opel Olej !
Olej se dolejvá odvzdušňovákem na vcholu domečku řazení , je tam plastovej čepeček.

Hučení může být od odcházejícího stáleho převodu (diferáku), nebo ložisek na hřídeli převodovky , docela častý problém převodovek F-16 až F-23.

Re: převodovka astra G-hlučná
Autor: Josef 123 (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2013 20:46

...tak jsem ještě zkusil doplnující zkoušku,nadzvedl jsem pravou stranu,nastartoval,zařadil 1 a 2 a hlučnilo to jak diví(dokonce i víc jak když jede auto na 2 po silnici) no a když zvednu levou tak nic,ticho...
mno ale už jsem se smířil s tím že se bude měnit asi celá,nicméně jsem tu v naší oblasti sehnal jen jednu,stejnej typ auta,rok výroby i edice 2000 ale kde byl 16V motor,já mám 8V (obě jsou hydraulické).Budu jí moct použít???čistě laicky by asi měo bt to značení "F" u obou stejný že???

Re: převodovka astra G-hlučná
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2013 22:05

jde o to číslo dále
Tedy F16 , F17 ,F18, F23 atd , pak ještě o stálý převod , zda je to převodovka WR , či CR , viz: [www.opel-infos.de]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **    **  ******** 
 **     **  **        **     **  **   **   **    ** 
 **     **  **        **     **  **  **        **   
 **     **  ******    **     **  *****        **    
 **     **  **         **   **   **  **      **     
 **     **  **          ** **    **   **     **     
  *******   **           ***     **    **    **     
Powered by Phorum.