www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Pavel J. (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2013 10:15

Zdravim vsechny,
mam problem se svou Astrou G 1,7DTi (Y17DT) r.v. 2000. Pokud je motor studeny, vsechno funguje normalne, ale po zahrati zacne mit motor pri pridani plynu tvrdy zvuk, skoro jako traktor a motor chcipne. Obcas se rozsviti i kontrolka vyfukovych emisi. Po nejake chvili, cca 30vterin jde opet nastartovat a uz vetsinou zase funguje jak ma, i zvuk motoru je zase opet normalni. Po vychladnuti se vse opakuje. Ridici jednotku vstrikovaciho cerpadla uz jsem mel v oprave, ale zadne zlepseni nenastalo. Prosim o pomoc, nevite nekdo cim by to mohlo byt? Diky moc za kazdou radu.

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2013 20:54

To není kontrolka výfukových emisí, ale kontrolka elektroniky motoru, což znamená, že řídící jednotka ví o tom, že je něco špatně. Asi by bylo dobré zjistit, copak asi v paměti závad je uložené.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 04:06

Což lze zjistit přes pedály, proto se nemusí alespoň pro začátek na diagnostiku.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Pavel J. (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 06:26

Ohledne te kontrolky, rozsvitila se ta, ktera vypada jako motor, elektronika motoru by mela byt auto s klicem, nebo se pletu? Nebo zavisi to nejak na modelu auta?
Kazdopadne v pameti zavad byla ulozena zavada vstrikovaciho cerpadla, ale ridici jednotka cerpadla byla v oprave a nic se nezmenilo.
A co nebo jak jde zjistit pres pedaly?
Diky
P.

Opel Astra G 1.7 CDTI
Autor: Kulíšek47 (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2013 16:28

Zdravím všechny prosím o radu...Mám problém během jízdy se mi rozsvítí všechny kontrolky a motor chcípne...zkusím pak startovat,točí ale nenaskočí.Po 5min.to chytne ujedu cca 1km a chcípne to zas.Dnes se mi to stalo 4x,štve mě to problém pozoruju tak druhý týden při delších cestách.Budu vděčná za každou radu.Předem moc děkujismiling smiley

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2013 16:53

Jake auto, jaky motor???

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: KUlíšek47 (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2013 12:32

No asi jsem možná ve špatném tématu nebo co já mám auto astra G 1.7 CDTI je to diesel.Jak píšu ,při delší jízdě když je motor zahřátý tak se mi rozsvítí všechny kontrolky a motor chcípne.Mysleli jsme,že je to baterkou,ale nabili jmse a pořád.Fakt nevím proč a v čem je problém?Když tak mě nasměrujte na správné téma holt tomu prd rozumím.Zdraví Kulíšeksmiling smiley

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2013 06:26

Vadná řj motoru

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Pavel J. (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2013 15:45

Zavadu se mi konecne podarilo odstranit. Prestoze vse vypadalo na vadnou ridici jednotku cerpadla nebo cepadlo, nakonec to bylo cidlo kliky.

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: 666MARTY666 (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2013 21:28

Ahoj, mám problém. Mám astra 1.7 TD... stručně popíšu...smiling smiley nastartuju vše v pořádku,ale po ujetí cca 8 km mi otáčkoměr spadne na nulu,rozsvítí se DVĚ kontrolky- žlutá kontrolka motoru a žlutá kontrolka KRABIČKA S HVĚZDIČKOU ( NEVÍM CO TO JE). Auto jede tak nějak normálně,jen do kopce má nižší tah a při volnoběhu nebo při nízkých otáčkách sebou škube,prostě samo neudrží volnobežné otáčky a chce se mu chcípnout...prosím o radu. smiling smiley)

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2013 02:56

Pokud sviti kontrolka motoru, tak udelat diagnostku, to je zaklad.
Pak muzes neco delat dal.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra G 1,4 - po zahřátí chcípá motor
Autor: Veronika (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2013 07:57

Dobrý den a zdravím, prosím o radu. Jsem už bezradná při opravě auta, nikdo mi zatím nebyl schopný říct čím to je. Pokud je auto studené, tak jede bez problémů. Jakmile se ale zahřeje, začne mít špatný zvuk motoru "bublání" při přidání plynu a při rozjezdu,poté začne chcípat a to při jízdě na volnoběh. Vždy spadnou otáčky na nulu a auto chcípne, nastartovat jde většinou skoro hned, ale otáčky se drží stále strašně nízko, po ujetí krátké vzdálenosti chcípne znovu.

Auto bylo již na několika diagnostikách a ukázalo to vždy různý problém, po jeho opravě je problém stále stejný.

Na autě byly dělány komplet nové rozvody, výfuk, byl vyčištěn a vyzkoušen i nový EGR ventil, opraveno těsnění (prý někde auto nasává falešný vzduch nebo co).

Pokud budete mít někdo zkušenosti se stejným problémem a přišli jste na to čím to je, nebo zda víte radu tak prosím napište.

Děkuji moc za Váš čas. Veronika

Re: Astra G 1,7DTi - po zahřátí chcípá motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2013 09:57

Mila Veroniko,

mrzi me, ze mas s autem takove problemy a chapu, ze jako zena mas pravo se v autech nevyznat, ale to Te bohuzel neomlouva z toho, abys necetla pravidla fora, kde je snad dostatecne receno, ze je u dotazu treba uvadet typ auta a motoru.
Tak ze prosim o doplneni.

Opel Astra
Autor: Honyza (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2014 06:33

Dobrý den chci se zeptat mam Opel Astra 1,8 16V 85Kw, občas se mi stane že při neutrálu bo pokud přeřazuju mi otáčky spadnou pod 500 a chcípne to..Neví někdo čím to může být? Na diagnostice to ukázalo 0 závad? Děkuju kdyžtak mail unihoc@seznam.cz

opel astra f 1.8 po zahrati strata vykonu
Autor: PISTA (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2014 10:38

Zdravim potreboval bych poradit.Dokud je motor studeny tak jde krasne za plynem ale jak se ohreje tak okamzite strati vykon a musim podrazovat i v 80 na trojku aby to jelo.Nevite nekdo co stim?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   ********  **         **       
 **     **  **     **  **        **    **   **       
 **     **  **     **  **        **    **   **       
 **     **   ********  ******    **    **   **       
 **     **         **  **        *********  **       
 **     **  **     **  **              **   **       
  *******    *******   **              **   ******** 
Powered by Phorum.