www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2013 10:53

Ajoj pani chlapy,
Mam problem s tlakem vody u c20xe. Tlakovala mi voda a byl v ni znat (lehce) olejovy opar, sundal jsem tedy makovici, nechal udelat sedla, zkontrolovat ventily, nechal ji udelat tlakovou zkousku a samozrejme srovnat.
Problem nicmene pretrvava, takze posledni moznost je blok. Uz jste nekdy u tohodle motoru videli prasklou vlozku? A jak se to s tim chovalo?
Dekuju Tomas.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (22.07.2013 18:48)

Re: praskla blozka c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2013 11:20

Zadny vlozky tam nejsou, je to monoblok.

Re: praskla blozka c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2013 12:10

A uz jsi nekdy vydel prasklej spalovaci prostor?

Nebo nejaky typ co by to mohlo a nemohlo byt?
Hlava je otestovana (je fakt ze byla dost kriva ale teseni po sundani vypadalo dobre. Topeni jsem cistil, chladic je taky pruchozi. A motor nemuzu odvzdusnit, neodvzdusni se ani sam ani s pomoci v otackach...

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2013 18:50

Prohlídni ,nejlépe lupou ty slabé stěny mezi dírama pro písty. Tam to občas praská.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2013 13:11

Ahoj,
Dekuju ale to by mi spis sel tlak z valce do valec ne?
Me to jde do vody...

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2013 13:30

Priznam se, ze jsem tyhle stary dobry bloky praskly nevidel.
Samozrejme krome toho, kdyz se ojni-ce chtela podivat na svetlo boooziii grinning smiley

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 10:37

Takze muslite ze je to makovice?
Na to by ale snad prisli pri tlakach ne? A hlavne je Coscast.... :-(

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 10:45

Ja se jeste zeptam, jak moc se to tlakuje? Protoze pri provozni teplote vody, je tlak v soustave nekde kolem 1 atm, coz je v poradku.

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 14:45

Zacalo to praskanim hadic, potom to nevydrzela expanzka a pak ted mi to vali z expanzky.
Veci se maj tak, ze kdyz vyleju vsechnu vodu a zacnu nalejvat novou, naliju asi 4 litry az mam plnou nadobku, pak nastartuju a hladina trochu klesne, jakmile se zacne motor zahrejvat zacne voda vytekat z expanzky a pozor, kdyz motor chcipnu vcucne to vsechnu vodu "nikam" a muzu celej postup opakovat do zblbnuti. Budiky mi ukazuji teplotu treba jen cca 60stupnu ale z expanzky se mi vali varici voda....

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 18:31

A v jakym je stavu termostat a vodni pumpa?

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 19:35

Termostat jsem menil hned jak jsem motor koupil protoze to nebylo schopne se ohrat vic jak nad modre pole. To se nezmenilo a po chvilce jsem delal rozvody a samozrejme s novou pumpou :-(
Neni nahodou rozdil v motorech a pumpach ze by kazda hnala vodu na jinou stranu ze ne? Koupil jsem jednu pumpu a ta mela zuby jinak rozestavene nez ta co jsem ji koupil potom.... ta prvni mi ani nesla do remenu :-D

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 19:56

Rozvody vcetne pumpy jsou na C20XE 2 druhy (jinej tvar a rozestup zubu), ale vrtule u pumpy je porad stejne smiling smiley
Myslim, ze asi nezbude nic jinyho, nez tu hlavu znova sundat.

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 20:13

No s tim jsem tak nejak smirenej.... ale vrta mi yo makovici, vzdyt jsem nechaval delat test tesnosti a byl super. Leda ze by mi to tlacil olej, ale to bu mizel a hlavne by ho bylo v nadobce podstatne vic. Nehim, zacinam bejt bezdadnej.
Jeste bych se vratil k te vlozce ventilu. Do bloku shora jsou nalisovane jakesi cca 1.5x5mm prstynky dokola spalovagiho prostoru a moc nesedi, na jedne strane jo na druhe ma presah a na spodni casti spal. prostoru to ke trochu navalene. Takze premyslim o vybrusu, je potreba davat i nove pisty nebo jen krouzku po vybrusu? Nejak se mi nechce dat 5.000 za vybrus a dalsich 5 za pisty.....

Nebo existuje jeste jine reseni? Koupil jsem totiz blok a davam ho dohromady, mam v planu z toho udelat "vonavku" na srazy ale vybrusem nemam zadme zkisenosti :-/

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 20:20

Cece nevim co mas za blok, ale na C20NE, XE, SEH jsem nikdy zadny vlozky nevidel.
Vybrus se dela jen v bloku a je treba dat jen vetsi pistni krouzky, pisty jsou stejne.
Nemas to nafoceny?

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 20:47

Promin jsem debil, zmatlo me jak je to vytlacene od krouzku a ten presah je cisto ciste navalenina nahore. Ok to me tesi, takze necham udelat vybrus a koupim jen krouzky po vybrusu :-)

Jestli chces videt nejake fotky posli mi treba mail nebo neco, dam ti svuj FCB a tam je obrazku hromada :-)

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 21:19

Pokud je valec zdeformovany jen nahore, tak bych se asi na vybrus vyprd. Maximalne to lehce a opatrne pilnikem srovnat. Pist Te stejne vyjede max. do urovne bloku a krouzky jsou jeste cca 5mm pod urovni, tak ze tam nic nezkazis.

FB diky bohu nemam a nikdy mit nebudu smiling smiley

Drzim palce, at to das nejak uspesne dohromady.

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2013 22:14

:-)
Drkuju.

Re: praskla vlozka- c20xe
Autor: Tom.punto (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2013 19:16

Ahoj,
Tak je to samozrejme makovice...

Nevite o nekom kdo prodava hlavu na 2l 16v? Ale isem rozhodnuty ze chci Coscast. Jestli mate nekdo tuhle makovici, nebo vite o nekom kdo ji ma a nepotrebuje, dejte mi prosim vedet.
Dekuju T.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    *******   **    **  ********  **     ** 
 **     **  **     **  ***   **  **         **   **  
 **     **  **         ****  **  **          ** **   
  ********  ********   ** ** **  ******       ***    
        **  **     **  **  ****  **          ** **   
 **     **  **     **  **   ***  **         **   **  
  *******    *******   **    **  **        **     ** 
Powered by Phorum.