www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
ASTRA H 1,4 66kw
Autor: prochy (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2013 12:02

Zdravim,

na astře máme problém. Občas začne cukat při jízdě. Jako kdyby to málo tlačilo palivo. Občas při tom cukání se rozsvítí kontrolka motoru, ale pak zhasne. Potom se mladý párkrát stalo, že jela 30 km po dálnici, pak sjela a dojela na první křižovatku a když vymačkla spojku, klesly otáčky a chcíplo to a chvíli ji to nešlo nastartovat. Zkoušeli jsme tankovat poslední tři plný nádrže natural 98, u shellu atd, zkoušeli jsme i přísadu do palivovýho systému. Potom jsem vyměnil olej, vzduchovej filtr, svíčky a vyčistil jsem klapku sání (která byla řádně zasraná), ale pořád se cukání a rozsvicování kontrolky objevuje. Po napíchnutí v neautorizovaném servisu nenašli žádný výčet chyb... ještě mi napadá egr ventil? Popřípadě, má tento model palivový filtr?

Díky, Prochy.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2013 14:16

Pokud kontrolka sviti, tak tam zavada bude.
Filtr na benzin tam urcite mas, nekde kolem nadrze.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (29.08.2013 02:32)

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2013 19:38

Jestliže se rozsvítí kontrolka elektroniky motoru, pak jednotka ví o tom, že je něco špatně. Ta chyba sama od sebe nezmizí, zmizí jen smazáním přes diag. Takže přes diag museli vidět, co tam visí.
Návod na vyblikání závady tady na stránkách na Astru H nefunguje.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: prochy (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2013 09:35

Zdarec, díky za rady... No, ona se ta kontrolka rozsvítí za jízdy a po chvíli zase zhasne. Je mi jasný, že některý chyby se zapisujou... Já měl u bmw taky rozsvícenou kontrolku a po napíchnutí to ukazovalo špatná váha vzduchu..jenže bůh ví jak dlouho byla tato chyba zapsaná v paměti. Váha byla samo že ok a kontrolka po dalším natankování obyčejné nafty zhasla. Až po půl roce co se ozval filtr pevných částic, jsem zjistil, že tim že jsem tankoval častěji lepší naftu a dodával přísady do nafty se postupně dpfko, které už bylo tak načlé, zasralo uplně. To jen tak pro příklad, že buď original diagnostiku a nebo je to hledání jehly v kupce sena.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2013 05:57

Ano kvalitní diagnostika a servisman je základ. smiling smiley
problém je že s Opelama si ty uni-diagnostiky moc neví rady , nebo ukazují nesmysle.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2013 06:58

Dotaz k vyblikávání. Nefunguje u Astry H nebo u motoru X14XE? Mám totiž F s tímto motorem a vyblikávání podle toho návodu taky nejde.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2013 12:23

Na Astre H zde uvedene navody skutecne fungovat nebudou. Pouze na Kadetta a Astru F. S X14XE v AF by nemel byt problem.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2014 07:58

Mohl bych poprosit o informaci, kde je na ASTŘE H - Z14XEP olejový filtr ?
Někde jsem se dočetl, že je v pouzdru a při výměně se musí dát pozor na protočení, ale možná že se to týká jen dieselu. Vypouštěcí šroub je klasický? Zahlédl jsem tam vpředu nějaký imbus.


KADETT C 16 NZ - již minulost (s těžkým srdcem)
ASTRA H Z14XEP - současnost

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2014 05:29

Vypouštěcí šroub bude určitě na Torx ( hvězdička ) nikoli imbus.
Ano fitr je v pouzdru, je tam takový víčko jako třeba na tlakových lahvích kde navršku je šestihran pro klíč. Uvnitř je výměná vložka.
Určitě utahovat s citem.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2014 09:00

Děkuji za odpověď, bude to zřejmě to na pravé straně motoru nahoře (při pohledu zepředu). K tomu šroubu - prý je dutý a často praská.



KADETT C 16 NZ - již minulost (s těžkým srdcem)
ASTRA H Z14XEP - současnost

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2014 15:08

Tak jsem dnes rozdělal to víčko od filtrové nádoby a k mému úžasu tam žádný filtr není. Že by úmysl, protože olejové čerpadlo má malý tlak a filtr by kladl velký odpor ?

ASTRA H Z14XEP

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2015 09:58

Bre@thlless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano kvalitní diagnostika a servisman je základ.
> smiling smiley
> problém je že s Opelama si ty uni-diagnostiky moc
> neví rady , nebo ukazují nesmysle.


A kde ho najdu? grinning smiley
Astra byla ve dvou servisech a v obou mi ho za velké peníze dokurvili. Teď mi o něj pečuje kámoš. Poléčil to, ale stálo to další groše. Šlape to dobře. Jen se mi při jízdě po dálnici v levém pruhu (v pravém je to samý kamion), kde musím držet krok s ostatníma, po několika minutách jízdy v cca 4200 ot./min (to odpovídá 150 km) rozsvítí kontrolka elektroniky. Jak jsem už tady psal, vyblikání prostě nefunguje (návod na 16 pinový konektor jsem pročetl už snad 100x). Kámoš to napíchl na kabel, ale Astra dělá partyzána a nekomunikuje. Program ji prostě nenajde.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2015 10:01

Abych nemystifikoval... Mám F 97 X14XE.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2015 21:03

Ale jak psal Standa, blikat by mela. A komunikovat take. Tady [www.topbuzz.co.uk] koukni na zapojeni. Piny 4 a 5 jsou kostra, 6 je blikani, 7 je linka diag pro motor, 16 tedy ten pod 8 je + 12V. Bud si to zmer, nebo zkus kostru pustit do 6 kusem kabliku odjinud.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2015 16:34

Díkec. Nevím sice, proč PIN 5 nefachčí, ale informace, že 4 je taky kostra, byla pro mě zásadní. Zkoušečku bohužel nemám, takže jsem nic neměřil. Jen zkusil propojit 4 a 6. Funguje to. Kód 1405 (1-4-10-5) - poškození EGR ventilu. Co dál? Zaslepit? Ale co technická a emise? Nebo stačí pořádně vyčistit?

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2015 05:25

Nějak jsem se proklikal do fora, kde se tvrdí, že u X14XE zaslepení nefunguje a kontrolka hlásí chyby dál...

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2015 09:07

EGR musi byt pred zaslepenim plne funkcni!

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2015 08:10

To je mi jasné. Ale co na něm nefunguje, když stávkuje jen při dlohodobějším překročení 4200 ot.? Do té doby (i při trvalém udržování 3900 - 4000) není žádný problém. Může to být i jiná závada EGR ventilu než bordel?
Někde jsem se přes tento web dostal na nějaké forum, kde se psalo, že to zaslepení u X14XE stejně nefachčí.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2015 23:18

Asi máš ucpaný zadní díl fýfuku. Zaslepení u x14xe nic neřeší, ba naopak.

Re: ASTRA H 1,4 66kw
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2015 22:55

No mě přijde spíš moc prostupný grinning smiley Trošku začal bublat. grinning smiley Nemohlo by to být i tím?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **     **  **    **  **     ** 
 ***   ***  **  **  **  **     **  ***   **  **     ** 
 **** ****  **  **  **  **     **  ****  **  **     ** 
 ** *** **  **  **  **  **     **  ** ** **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **  ****   **   **  
 **     **  **  **  **  **     **  **   ***    ** **   
 **     **   ***  ***    *******   **    **     ***    
Powered by Phorum.