www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2014 20:09

Zdravím , prosím o radu.. Včera jsme s manželkou jeli nakupovat a v polovině cesty praskl rozvodovy řemen, nijak to neškublo ,žadne rany nic. Jaka je možnost , že bude potkaný motor ? sad smiley Před měsícem jsem to koupil a neměl jsem čas udělat rozvody (nebyli finance ) sad smiley Poradte prosím ..zítra se to chystam rozdělat. Pavel

wilczek.pavel@seznam.cz

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2014 21:27

Hm, tak to asi ted ty finance budes potrebovat. Z 99 procentech je to potkany sad smiley

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2014 21:56

Uvidíš, až to rozděláš...
Ale třeba se ohnul jenom jeden ventil nebo něco podobně přátelského smiling smiley...

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2014 22:55

Dík za odpovědi smiling smiley No jsem na to sam celkem zvědav . Tak se do toho zitra pustím a napišu co a jak ...držte palce smiling smiley

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2014 15:41

Tak je to potkané sad smiley A jdu shánět nový motor sad smiley

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2014 17:16

Toxikone:
A jak moc? POpř. pošli foto hlavy zespoda + foto bloku s válci.

Třeba nebude tak zle...

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2014 05:37

Kolik ti to bralo oleje na 100km ?
Ono totiž X16XEL, kterej nežere olej je skoro zázrak. Pár jich znám.
Ty ostatní jsou děsný olejničky , skoro jak dvoutakt , tak aby sis nepřidělal vrásky.

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 21:24

No fotky nemám ..sad smiley to , že je to potkaný mi řekl mechanik..známej... a to ani nemel sundany květák. Teď mi z každě strany radí všichni neco jineho a ja nevím na koho dát.. Jeden mi říka že mám zkusit koupit nějaký šunt řemen a nasadit ho a zkusit protočit přes kliku jestli má kompres a pak se uvidi.. další zase , že do toho nemám hrabat ,že to mam dat rovnou na repas hlavy.. a další zase ,že rovnou nový motor ,že buh ví co tam vsechno je špatné.. Ja jsem karosář a přes motory jsem laik . Tak je to pro mě celkem těžké sad smiley Jinak olej mi to žralo celkem dost...auto mam chvili a uz jsem dolíval pul litra a ted je tam minimum..

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2014 08:21

Proč by si měl kupovat nějaký šun řemen ? Kup normálně kvalitní, v případě že budeš dělat rozvody a repas hlavy tak ho tma zas dáš a když koupíš motor z vrakáče, tak ho tam taky použiješ. Přeci tam nenecháš buchví jakej a nebo nebudeš kupovat 2x řemen ...

Já bych sindal hlavu a viděl bych, jako karosář to zvládneš. Rozšroubovat to neni tak těžký smiling smiley
Pokud se ti nechce, kup jen ten řemen a nastav rozv. , ale píšeš, že se vtom až tak nevyznáš, takže nastavení nevím jesli umíš a jesli bys pak poznal jestli to má nebo nemá tlaky.

Add2, auto máš chvíly, proč si hned po koupi neudělal rozvody!?
Add3, No tak to se řadíš mezi 90% majitelů X16XEL = olejožrout.
Bohužel z 80% případů stím nejde nic dělat, je to prostě zle navržený motor.
Co tě vedlo ke koupi takové motorizace a proš sis před koupí o tom něco nepřečetl? Na internetu je toho dost.
Chápu , pozdě plakat... no nic

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2014 15:16

To byla jen takova znouze ctnost. Manželka dostala řidičak a chtěl něco co vypada pěkně ma to nějakou bezpecnost airbagy atd.. Za auto jsem dal 17 tisic..a nějak mě nenapadlo si o tom neco precist.. celkem me vyštavilo z penez to ,ze jsem to musel připravit na technickou . Dělali se nové brzdové trubky atd a na rozvody nezbyli penize.. ,myslel jsem ze to chvili vydrzi ze to z dalsí vyplaty udelam...a ono to prasklo.. prostě pech jako prase sad smiley Ted to asi prodám na díly ..

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2014 21:08

Neber si to nijak zle, ale komu neni rady, tomu neni pomoci....
Prvni co se na koupeny ojetine dela, jsou rozvody a na ten Tvuj motor vyjdou na par korun. Potom se vyhnes podstatne vetsi investici. Kdybys bejval vymenil alespon remen, kterej vyjde maximalne na 500,- a casem vymenil zbytek.

A navic, kdyz koupim past za 17 tisic, tak musim pocitat s tim, ze do toho dalsich 15 vrazim.
On ten prodavajici asi dobre vedel, proc to prodava tak levne.

Na dily to asi neprodas, protoze to bez dokladu o ekologicke likvidaci neodhlasis z evidence.

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2014 15:19

Byla to chyba co si budem namlouvat .. Chybama se clovek učí..bohužel.. Dal jsem to na net a už se dost lidi ozvalo kupodivu.. ale ztratim na tom minimalne 13 tisic .. sad smiley No jo právě..kdybych býval vyměnil aspon řemen..

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2014 17:32

Toxikone:
Hele a sundals teda hlavu? Víš co se tomu motoru vlastně stalo?

Hned o dva inzeráty pod tvým na bazoši někdo prodává komplet funkční motor za 3500,-...

Nějak nechápu co řešíš, vraž do toho bůra, a jezdíš...

Jarda

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: Toxikone (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2014 15:51

Jardo prosímtě a mohl bys mi poslat odkaz na ten motor kdyztak tady nebo na mail wilczek.pavel@seznam.cz nenasel jsem ten inzerat... jinak pro me to neni jednoduche protoze to neumim vymenit.. a my jako mlada rodina nemame na to abychom z jedne vyplaty mohly vyhodit tolik penez na auto.. sad smiley

Re: Praskl řemen ASTRA G r.v98 1.6 16V 74kw x16xel
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2014 20:54

toxikone:
Máš to tam.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **        **  **    **  **      **   ******  
       **        **  ***   **  **  **  **  **    ** 
       **        **  ****  **  **  **  **  **       
       **        **  ** ** **  **  **  **  **       
 **    **  **    **  **  ****  **  **  **  **       
 **    **  **    **  **   ***  **  **  **  **    ** 
  ******    ******   **    **   ***  ***    ******  
Powered by Phorum.