www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
ASTRA H 1.9CDTI 110KW, klepanie pri studenom štartE, dymivost
Autor: Tomas237 (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2014 14:09

Ahojte Opláci,
mám na Vás pár dotazov ohladne mojej "Lusinky" Astra 1.9cdti sport 110kw/16V. Kupil som ju zhruba pred mesiacom mala najazdenych 152700km je z holandska a priemerku som tam mal 5.7l/100 v bazare ju mali nejakych 8 dni. Som 2 majitel. Pri kupe a testovacich jazdach nebol žiadny problem.
Teraz mam najazdených niečo cez 155tis. a mám problem pri štartovaní s nadmerným klepotaním a pazvukmi( štartne na 3-4otočenie čo si myslim že je v pohode) no dost ma trapi ten klepot. Z výfuku pozorujem pri štarte najskor husči tmavy dym, po 2-5 min ked mu stupim na plyn ked stojim vybafne biely dym a potom už si len bafka bez zafarmenia len zo zapachom.Po zahriati je zvuk relativne v poriadku s prihliadnutim že su tieto motory hlučnejšie. Čo ma ešte trapi je že otačky mi mierne kolíšu ručička chodi tak 935-950 a neprekročia 4000tis ked stojim a motor jak keby sa nechytal. Diagnostiky neukazali nič, mechanici s Auto-technik-unger mi stale trvdia že je to italsky multijet a že tie su hlučnejšie.
Pc bol vymazany 2 krat (raz tam boli hlasenia ohladne nizkych napäti pretože v bazare bola vymlatena bateria, po dobiti ok, 2 raz ked som robil udržbu na konektore a popraskanej hadičke váhy vzduchu, zla konektivita konektora od turba, turbo nezoplo, vyriešene ok).
Celkove sa mi zda strata výkonu a občasne trhanie pri určitych otačkach 3st/60km/h.Do zaberu sa trocha ťaha pri 2500-3200 ot ale pri 4000 sa horko tažko približi. Olej som menil cca pri 154500 spolu s filtrom Castrol edge prof 5w30. Mam v plane ešte vzduchač a palivovy vymeniť.
Pri riešení mojich problemov ma napada zaneseny EGR ventil, kontrola palivoveho systemu(filtra), zaseknute vyrive klapky. Prosim Vás skúsenejšich o radu čo by som mal ešte skontrolovať?

ďakujem za akekolvek rady.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   *******   ********    ******   
 **        **     **  **     **  **     **  **    **  
 **        **     **  **     **  **     **  **        
 ******    **     **   ********  **     **  **   **** 
 **        **     **         **  **     **  **    **  
 **        **     **  **     **  **     **  **    **  
 ********   *******    *******   ********    ******   
Powered by Phorum.