www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Zaseknutý plyn "naplno"
Autor: jurada753 (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2014 00:03

Zdravím vás všechny.
Dnes jsem se po dlouhé době dostal ke svému mrnousovi a tak jsem jej nahodil a nechal zahřát.
Poté jsem se rozhodl že ho alespoň drobet projedu protože je mi líto jak jenom čeká.
Vzal jsem ho tedy na silnici a jel jsem asi 5 minut, poté jsem si všiml toho že mi otáčky vystřelili k maximu a tak jsem vyřadil a típnul jsem motor abych ho nepohřbil.
Myslel jsem si že se zaseklo lanko plynu, jenže po né až tak důkladné kontrole jsem zjistil že lanko se hýbe bez problému.
Akorát zůstává v poloze ve které byl plyn sešlápnutý a lanko se nevrátí.
Chtěl bych se zeptat zda-li mám koupit nové lanko nebo je to v zavěšení na sání

Jedná se o Opel Astra F 1.4i (X14NZ)

P.S.
Mohu poprosit o fotku jak je lanko připevněno k pedálu a klapce ve funkční astře, pokud možno v záběru i při volnoběhu.

Strašně moc děkuji všem co mi pomůžou smiling smiley

Re: Zaseknutý plyn "naplno"
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2014 07:39

Osobne bych odpojil lanko od pedalu a od skrtici klapky a hned budes vedet, kde se co nevraci smiling smiley

Neni na tom nic sloziteho.
Foto asi nikdo mit nebude, vzhledem k jednoduchosti.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **   ******    ******** 
 **     **  **     **  ***   ***  **    **   **       
 **     **  **     **  **** ****  **         **       
 *********  **     **  ** *** **  **   ****  ******   
 **     **  **     **  **     **  **    **   **       
 **     **  **     **  **     **  **    **   **       
 **     **  ********   **     **   ******    **       
Powered by Phorum.