www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Prosim o pomoc
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2014 18:40

Zdravim vás pánové . Mám problém a už jsi nevím rady .
Mám Astru F 1.6i 55Kw 75Hp X 16 SZR combi .
Problém je v tom že když chci nastartovat tak to někdy jde na poprvé a někdy až na 3 pokus a je jedno jestli je teplo nebo menší zima začalo mi to dělat asi 4 dny zpátky ale toto není všechno když to naskočí tak volnoběžné otačky strašně kolísaji až skoro ke chcípnutí a pak zase normal nebo zase až 2000 ot/1min, ale když přidám plynový pedál pomalu tak se dusí celkem jenom chvíli ,když přidám pořádne tak se začne hltit a nemužu se ani rozjet. Kdyz uz se nějak rozjedu a chci přidat neboli mu dám plny tak jako by neměl benzín a pak chípne a bud naskočí nebo ne prostě jak se mu zachce . mám najeto 183 000 tisíc , Novou lambda sondu ,vzduchový filtr jsem zkoušel ,benzín jsem vyčerpal a nalil jsem tam shell V pover a žádna změna ,rele jsem skoušel od čerpadla to je ok . diagnostika taky nic ,rozvody v pohodě , výfuk jsem zkousel sundat poslední dil a nic prostřední mám asi rok stary .měl jsem venku i vstřík a byl čistý ,fitr nový asi 2 mesíce , svíčky jsem vyměnil za staré na ktaré to normálně běželo a taky nic , hadičky jsem kontroloval od podtlaku a tam jsem nic nenašel ,egr ventil zaslepený . ps ješte k tomu benzínu ten jsem vyčerpal čerpadlem co je v nádži a to tak že jsem přemostil rele a čerpal , jinak když už to nějak běží tak se mi zdá jako by to střílelo ve výfuku a ma to i zvuk jak bych tam měl sport vyfuk hot smiley předem moc díky za odpovědi a jestli to tu nekde je napsané což jsem nic podobného nenašel tak se omlouvám a napište kde to najdu , Ahoj Mirek

Miroslav Šmiřák Frýdek Místek 73801 Tel 702 481 570

Re: Prosim o pomoc
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2014 09:14

Takže další čidlo odskoušeno a nic žádná zmena .jinak jsem zkoušel čidlo podlakové regulace .

Miroslav Šmiřák Frýdek Místek 73801 Tel 702 481 570

Re: Prosim o pomoc
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2014 10:43

Kdyby to auto melo vahu vzduchu, tak bych rekl, ze je to ona, ale nema.
To je tak na pripojeni na diagnostiku. Zkousel jsi vyblikat pamet zavad, tak jak je v navodu tady?
[www.opelastra.cz]

Re: Prosim o pomoc
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2014 20:50

Ahojik omlouvám se že odepisuji až těd ,makám na 4 směný provoz a měl jsem odpolední . na diagnostice jsem nebyl , a závady budu vyblíkavat až zítra . a nedělal jsem to proto že mi na palubce nesvítila kontrolka tak jsem si myslel že když normálně zhasne že tam asi žadny problem nebude zapsaný ale zkusím to .Zatím moc diky a hezkou noc

Miroslav Šmiřák Frýdek Místek 73801 Tel 702 481 570

Re: Prosim o pomoc
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2014 21:39

Napada me vstrikovaci ventil. Na pohled na nem nic nepoznas. Muze prokapavat, nebo naopak, byt pridreny a neotevira se jak ma.
Kazdopadne by to chtelo na diagnostiku a prohlednout prubehy cidel (cidlo otacek kliky, cidlo teploty chladici kapaliny, cidlo podtlaku atd atd...)
Minimalne co psal Roger.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******   ********  **     **  **    ** 
 **        **    **  **        **     **  **   **  
 **        **        **        **     **  **  **   
 ******    **        ******    **     **  *****    
 **        **        **        **     **  **  **   
 **        **    **  **        **     **  **   **  
 **         ******   ********   *******   **    ** 
Powered by Phorum.