www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Co to klepe - cvaká?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2014 12:26

Opel Astra F C14NZ - jak zjistit co klepe - cvaká? Vstřik nebo ventily? Při zátěži pod plynem se ozývá cvakání - klepání. Mám zkusit pohnout rozdělovačem? K motoru nebo k chladiči? Poradí někdo? Dík.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (26.09.2014 12:27)

Re: Co to klepe - cvaká?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2014 00:07

nejezdis na E85??

Re: Co to klepe - cvaká?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2014 07:06

Teď už delší dobu ne. Jednou se mě podařilo natankovat nějakou divnou E85 a auto vůbec nejelo.

Re: Co to klepe - cvaká?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2014 09:48

Oznac si puvodni polohu rozdelovace a pootoc na jednu, vyzkousej, pootoc na druhou stranu a vyzkousej smiling smiley

Re: Co to klepe - cvaká?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2014 13:29

Tak doplním, na netu jsem si našel, že když cvrlikají ventily, tak je potřeba ubrat předstih. V moudré knížce jsem našel, že se předstih ubere pootočením ve směru k chladiči. Ubral jsem cenťák a bylo to moc - auto nešlo ihned za plynem, tak jsem to vrátil trochu nazpět a je to OK. Stačilo ubrat cca 3-4mm a auto jede OK a ventily už nejsou slyšet.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  ********   **    ** 
  **  **   **     **   **  **   **     **   **  **  
   ****    **     **    ****    **     **    ****   
    **     **     **     **     **     **     **    
    **      **   **      **     **     **     **    
    **       ** **       **     **     **     **    
    **        ***        **     ********      **    
Powered by Phorum.