www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: Lumir (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2015 18:42

Dobrý deň
V prvom rade by som chcel povedať, že už tri dni čítam rôzne fóra na podobnú tému no, zatiaľ som sa k ničomu nedopracoval. Preto by som Vás chcel požiadať o radu na tento konkrétny prípad. Jedná sa o auto Opel Astra 1.4i 16V motor X14XE rok výroby 1996. Asi pred týždňom sa mi zvýšila hlučnosť motora s následným klepaním v oblasti hlavy motora od vačiek, a podľa sluchu (diagnostickým stetoskopom) pravdepodobne z oblasti sania. Vyčistil som škrtiacu klapku, krokový motorček, zaslepil ERG ventil, skontroloval hydrostavy – na studenom motore išli stlačiť všetky s pomerne vyššým tlakom, čelá hladké bez škrabancov vrátane vačky, sviečky vyčistené funkčné – boli mierne zanesené karbónom. ECU diagnostika mi vyblikala 2,10,10, 2,10,10, 2,10,10, 5,10, 5,10, 5,10, 5,10, 5,10, 5,10, čo som prečítal ako kód 200 a kód 505 (neviem či správne, ten druhý kód asi nie) Motor prestal byť hlučný rozbieha sa normálne ani nepociťujem zníženie jeho výkonu, klepanie ostalo v rozmedzí otáčok od voľnobehu do cca 2000 - 2500ot/min potom sa klepanie stratí. Druhou závadou je problém s dlhým dobehom otáčok po ubratí plynu, a v rozmedzí cca 2000 - 2500ot/min dochádza k akejsi rezonancii v motore. Nie je mi jasné či tie hydrostavy sú v poriadku, alebo to môžu spôsobovať vstrekovače (prípadne ako ich odskúšať) a čo môže v motore pri tých otáčkach rezonovať. Mal úž niekto podobnú závadu na tomto tipe motora? Vie mi niekto s tým poradiť? Za každú zmysluplnú odpoveď vopred ďakujem.
Lumír

Re: Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2015 13:04

Silentbloky motoru a převodovky jsou v pořádku?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: Lumir (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2015 17:30

Na silentblokoch motora a prevodovky nie je viditeľné žiadne poškodenie (pri aute v kanáli som bol len sám a to sa funkčnosť skúša dosť ťažko), no budem sa musieť na to pozrieť ešte raz a previesť kontrolu pri rôznych režimoch zaťaženia motora.

Premeral som odpor na vstrekovacích ventiloch, všetky mali rovnaký : 0,11 kΩ. Koľko voltami je napájaný vstrekovací ventil (predpokladám že 12V) no nie som si istý. Môžem ich pripojením na baterku vyskúšať či niektorý z nich nie je hlučnejší ?
Lumír

Re: Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2015 09:17

Ano lze je tak vyzkoušet. A pokud je necháš v palivové liště a pustíš si čerpadlo, můžeš se i podívat, jak rozprašují. Co se týká těch zvuků, řeší se takhle na dálku dost těžko.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: hexagonal (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2016 08:47

Je nějaký rozdíl v konstrukci X14XE pro F a G? Lze do F vmontovat bez následků motor z G?

Re: Opel Astra 1,4i 16V klepanie motora
Autor: Nikolas1145 (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2019 20:09

Nazdar podarilo sa ti to vyriešiť? Ak hej tak môže prezradiť ako? Pretože moja priateľka ma tiež taky istý problém na astre a neviem prísť na to ze co to spôsobuje smiling smiley ďakujem vopred za odpoveď.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **     **        **  **     ** 
 **     **  **  **  **   **   **         **  **     ** 
 **     **  **  **  **    ** **          **  **     ** 
 **     **  **  **  **     ***           **  **     ** 
  **   **   **  **  **    ** **    **    **  **     ** 
   ** **    **  **  **   **   **   **    **  **     ** 
    ***      ***  ***   **     **   ******    *******  
Powered by Phorum.