www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Změna chladíci kapaliny
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2015 17:19

Hoj opláci. Chtěl bych se zeptat na změnu chladíci kapaliny a to z fridexu fialkáče na modrou. Proč? Mám k ní lepší dostání a cenu.
Lze tu dosavadní nějak odstranit? Třeba, že bych vylil přes hadici to co tam je, dolejt čistě vodu, pojezdit, zase vylejt a nalejt, pojezdit a pak naplnit zředěnou modrou pojezdit a řádně dolít? Nebo jiný nápad? Rady typu počkej na výměnu rozvodů nelze, mám je po 3000km smiling smiley dík... snad vás něco napadne

Re: Změna chladíci kapaliny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2015 23:13

Ahoj,
nevím moc co řešíš...
Vypusť starou náplň - pokud máš dole na chladiči výpušťák tak tam, pokud nemáš, tak odpoj spodní hadici u chladiče a vypust do kýble. Pak tam nalej novou náplň. Oboje je ethylglykolovej základ = je to pendrek, jestli se trochu smíchaj...

Re: Změna chladíci kapaliny
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2015 11:04

Že nevadí, když se smicha zbyteček co tam zbude jo?

Re: Změna chladíci kapaliny
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2015 18:38

A jinak 16ti ventil se neodvzdušní sam, ale musím povolit šroub(podle moudré knížky)...Tak zkuste někdo odpovědět jak na výměnu kapaliny z rižové na modrou...děkuji

Re: Změna chladíci kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2015 18:42

No, nevim kdo zkusenejsi by mel lepe odpovedet nez Jarda.

Maximalne muzes po vypusteni nalit do okruhu cistou vodu, nechat to protocit (az otevre termostat), nechat vychladnou, vypustit a potom nalit jinou nemrzku.

Re: Změna chladíci kapaliny
Autor: wooden (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2015 09:57

Tak problém vyřešen:
Vypustil jsem starou kapalinu, nalil vodu z vodovodu, protočil na provozní teplotu a točil sem-tam na 3000 ot./min. (je dobré to udělat kvůli vzduchu) a pomačkal hadice až kým nebublala pouze voda...
Po vychladnutí jsem zas vylil sajrajt ven. Když jsem viděl, že je to rezavý odpad, výš uvedený postup jsem zopáknul ještě 4x!
A nakonec jsem naředenou kapalinu nalil, po vychladnutí dolil po "KALT".
Večer jsem se povozil mimoměsto cca 70km a vše je ok...
Na druhý den jsem si kapalinu odlil do 0,5l petky (cca 2 dcl) a dal na noc do mrazáku (rovných -20st.c.) a kapalina je trochen hustčí, ale to se může, takže to mám za sebou a paní zima mě nezastraší smiling smiley))

P.S.: a díky za odpovědi

wooden



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ******   ********         ** 
 **     **  **        **    **  **     **        ** 
 **     **  **        **        **     **        ** 
 *********  ******    **        **     **        ** 
 **     **  **        **        **     **  **    ** 
 **     **  **        **    **  **     **  **    ** 
 **     **  **         ******   ********    ******  
Powered by Phorum.