www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 14:05

Zdravím páni. Mám astru F 97/1,6-16v X16XEL. Auto ide na tri válce.Keď odpojím kábel na treťom valci od cievky,tak hádže iskru,to isté keď vytiahnem kábel na sviečke,ale zmena vo zvuku motora žiadna,stále ide na 3 válce.Sviečka na treťom valci je mokrá.Vymenil som ju za sviečku z prvého valca,ktorá bola suchá a aj tá bola po chvíli na treťom valci mokrá.Neviete mi poradiť čo sa stalo? Zajtra mám ísť na STK/EK ,takže sa teším že sa to stalo akurát dnes.

Re: ide na 3 valce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 18:11

Zkusil bych prohodit zapalovaci kabely, potom zmerit kompresi ve valci, ale spis to vypada na zapalovaci civku.

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 18:20

kable su nove... a aj tak som ich skusal prehodit... cievka iskru dava na oboch koncoch... niekde som sa docital ze to moze byt riadiaca jednotka,tak neviem... ak vytiahnem vstrek,mozem ho nejak poskodit? chcel by som prehodit vstreky medzi sebou,aby som mohol vylucit ci je nejaky vadny...

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 19:46

skusil som si vyblikat zavady. nechapem tomu ako to mam najst v tabulke... tak prosim skuste mi to najst vy. takze: blikne 10x 1x 1x 10x je to chyba 0110? ak ano tak je to cidlo teploty nasavaneho vzduchu co asi moj problem nevyriesi.

Re: ide na 3 valce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 19:55

Vstriky prehazet muzes, ale pokud je svicka mokra, tak to tam nejaky benzin dava.
Cidlo teploty nasavaneho vzduchu by asi nemelo delat takovy bordel. I kdyz...
Osobne bych videl spis problem v te zapalovaci civce, nez v ECU.

To, ze civka dava jiskru "na vzduchu" neznamena, ze ji dava i ve valci, kde je tlak.

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 20:05

ok... tak asi to vidim na novu cievku... nemam si odkial pozicat inu na vyskusanie... zvladnem ju vymenit aj sam?

Re: ide na 3 valce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 20:22

U XELu je to tam dost narvany, ale myslim, ze to zvladnes... Zajel bych na vrakarnu, at Te ji pujci a pokud to pujde, vymen ji primo tam..

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 20:39

dakujem za radu. dufam ze sa vyriesi vymenou cievky smiling smiley

Re: ide na 3 valce
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 20:45

Drzim palce..

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2015 14:32

nepomohla ani nova cievka... tak neviem ze co... neexistuje nejake cidlo,alebo poistka ci rele ktore je poskodene? niesom na to odbornik,tak neviem... kamos mi povedal ze moze byt ze ma treti valec slabu kompresiu... ale ked som dal sviecku von a pretocil,tak tlakovalo to poriadne... nedaval som merat tlaky vo valcoch,skusal som to iba tak laicky... tak neviem kde je chyba sad smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil shepky (04.11.2015 14:32)

Re: ide na 3 valce
Autor: uuu (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2015 15:11

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Drzim palce..

vyriesil si to???

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2015 09:23

ano... 6 ventilov podpalenych... prasknuta hlava... nove ventily+hlava+vyrovnanie hlavy+tesnenia=180e auto ide ako nove... viem ze to je vysoka cena za tak stare auto,ale kedze som v nom vymenil vsetko za nove t.j. komplet vyfuk,brzdy,snimace,zapalovacia cievka,sviecky a kable k nim,tak by bolo nelogicke sa ho zbavit... v pondelok robena nova STK+EK takze na dalsie dva roky mi este posluzi... to auto mam hlavne na cestu do prace cca 3km,a na ryby,takze ho este vyuzijem...

Re: ide na 3 valce
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2015 16:16

Vysoká cena???? Mně to přijde jako velmi solidní cena, za takovou práci. Nechápu, jak si všichni myslíte, že práce na starém autě má být levná, nejlépe úměrně ceně auta.......takže při určitém stáří, aby mechanik nejlépe ještě připlatil. Máte i benzín levnější, když tankujete do starého auta??????

Re: ide na 3 valce
Autor: shepky (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2015 18:16

to bola cena za suciastky... pracu som do toho nepocital... a myslel som to skor tak,ze niekto si mozno pomysli,ze cena auta je 500e a dat do neho 180e je vela... no pre mna nie... viem ze mam auto v poriadku a na dalsie min. 2 roky mam s nim pokoj...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******    **    **  **    **  **     ** 
    **     **    **    **  **   ***   **  **     ** 
    **     **           ****    ****  **  **     ** 
    **     **   ****     **     ** ** **  **     ** 
    **     **    **      **     **  ****  **     ** 
    **     **    **      **     **   ***  **     ** 
    **      ******       **     **    **   *******  
Powered by Phorum.