www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
C 14SE nejde nastartovat, předtím měl vyšší spotřebu a neměl výkon
Autor: Mara Dan (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2017 16:21

Zdravím vespolek, mám opel astra f 1.4 60 kW (C 14SE) a mám dost vážný problém, protože auto nejde nastartovat, motor ani neštěkne. Předtím postupně rostla spotřeba ze 7 na cca 10 ltr/100km, což jsem připisoval zimnímu období. Auto následně jelo jakoby na 3 válce, resp. chod byl jakštakš pravidelný, ale motor neměl výkon - spíš se to chovalo jakoby pálily všechny válce, ale nějak divně. Ve chvíli, když jsem auto naposledy nastartoval, tak to znělo, jak kdyby to jelo snad jen na 1 válec a po chvíli zdechlo a od té doby nejde nastartovat. Bohužel oranžová kontrolka vstřikování dlouhodobě nesvítí, ale zbytek se zdá funkční.
Benzín tankuju stále na stejné pumpě a do motoru zřejmě jde, protože svíčky jsou vždycky mokré. Zkoušel jsem, zda motor dává jískru a dává. Vzduchový filtr je v pořádku. Rozvodový řemen se zdá v pořádku, ale napadlo mě, zda nemohl přeskočit. Co jiného by to mohlo být opravdu netuším, zkoušel jsem nové svíčky, dokonce vyměnil elektronický modul včetně kabelů ke svíčkám a stále nic. Nesetkali jste se s podobným problémem? Je to stařenka a už několikrát jsem řešil možnost zvrakování, ale zrovna teď, když mám půl roku starou technickou bych rád ještě chvíli jezdil.

Díky za jakýkoliv námět.

Re: C 14SE nejde nastartovat, předtím měl vyšší spotřebu a neměl výkon
Autor: Mara Dan (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2017 18:14

Ještě jsem pročítal fórum a našel několik příspěvků o vadném katalyzátoru nebo lambda sondě u tohoto konkrétního motoru. Je možné, aby vadná lambda sonda způsobila, že motor vůbec nenatočím? "Jak moc může být katalyzátor ucpaný" a je možné, že je závada v něm?

Re: C 14SE nejde nastartovat, předtím měl vyšší spotřebu a neměl výkon
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2017 22:37

Lambdou to 100pro neni. Ucpany KAT je sice moznost, ale nezda si mi, ze by to neslo vubec natocit... Zkusil bych v prvni rade vyblikat zavady, jestli tam neco je.
Neuvedumuju si, jestli to ma jeste klasicky rozdelovac, ale pokud ano, problem muze byt v nem.

Re: C 14SE nejde nastartovat, předtím měl vyšší spotřebu a neměl výkon
Autor: Mara Dan (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2017 20:19

Ahoj Stando, díky za zprávu. Tenhle motor právě klasický rozdělovač nemá, má tam stejnou elektroniku jako šestnáctistovka, je tam tenhle zapalovací modul: [apczcdn.azureedge.net]

K tomu katalyzátoru mi už říkali na emisích, že za 2 roky to neprojde, že bude špatný, tak kdyby to bylo tím, dávalo by to logiku.

Re: C 14SE nejde nastartovat, předtím měl vyšší spotřebu a neměl výkon
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2017 05:58

tyhle cívky často odcházej....

- nejdřív mrkni na rozvodak
- pak jestli to má jiskru
- a zda immo nezapomělo klíček (u efka je to po otočení rozsvíti diag a hned zhasne.
pokud bliká je aktivní immo, pokud se ani rozsvítí je "aktivně v prd... jednotka)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **    **   ******    **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **    **   **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **         **     ** 
 ********   ********   *****     **   ****  **     ** 
 **         **         **  **    **    **    **   **  
 **         **         **   **   **    **     ** **   
 **         **         **    **   ******       ***    
Powered by Phorum.