www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Syčení motru
Autor: Sky (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2017 04:55

Zdravím,
nedávno mi z ničeho nic začala moje Astra G '93 (ano, stále jezdíme grinning smiley) zvláštně syčet v motoru při neutrálu i při zvyšování otáček. Přišel jsem na to, že něco v motoru saje vzduch viz obrázek - [www.imgup.cz]
Když to zacpu, tak motor sníží otáčky, ale jede. Vypadá, jakoby tam měla vést nějaká hadička, ale netuším kam, ani co to je nebo jestli byla zacpaná. Teď mám pocit, že motor je ve větších otáčkách - no auto mi přijde malinko živější a víc plynulejší. Ví někdo podle obrázku co to je a jestli to řešit - případně jak to řešit?

Moc děkuju. smiling smiley

Re: Syčení motru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2017 05:45

Je to podtlak, tak ze bud zaslepit, nebo pripojit zpet - nejspis zespoda na saci domecek.

Re: Syčení motru
Autor: Sky (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2017 06:37

Děkuju za odpověď. Hned to zalepím a později pořídím nějakou hadičku a připojím... Jelikož se vůbec v motoru nevyznám - kde ten sací domeček najdu?

Re: Syčení motru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2017 10:26

To je to cerny velky plastovy uprostred sani.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  ********   ******  
  **   **   ***   ***  **        **    **  **    ** 
   ** **    **** ****  **            **    **       
    ***     ** *** **  ******       **     **       
   ** **    **     **  **          **      **       
  **   **   **     **  **          **      **    ** 
 **     **  **     **  ********    **       ******  
Powered by Phorum.