www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2017 12:12

Caute robil som na aute mensiu GO motora bola vymenena vacka,hydrostely,vahadla rozvodu,palec rozdelovaca. Po zlozeni motora auto po dlhsej chvili nastartovalo chod ma pekny nic neklepe. Za studena nastartuje hned a pokial je motor studeny tak ide pekne ale ked sa motor zohreje zacne trhat celym autom pri pridani plynu obcas nedrzi volnobeh a pri prudkom zoslapnuti plynu auto zdochne. Vyblikal som chyby a ukazalo mi prvy raz chybu 13- lambda sonda napeti se nemeni a 44- lambda prilis ridke vyfukove plyny. Teraz uz vyblika len tu 13. Moze toto vsetko sposobovat lambda sonda? Mam objednanu novu dnes ju idem vyzdvihnut a vymenit a uvidim ci sa to zlepsi alebo nie. Dalsia vec co ma napadla ze to moze sposobovat krokovy motorcek volnobehu hlavne to ze nedrzi obcas volnobeh. Moze to byt pripadne este nieco ine? Dakujem za odpovede. Jedna sa o auto opel astra f classic 1.4 x14nz 44kw

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2017 08:12

nikto neporadi?

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 03:52

Si robite piču?

Takntu zatim asi neni nikdo, kdo by Te poradil.
A pokad se chces dockat nejake odpovedi, tak se zacni chovat slusne..
***moderator***



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (18.10.2017 05:58)

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 09:49

Je to tu vyse mesiaca bez odpovede prehladal som cele forum narazil som na par podobnych problemov ale ziadne riesenie ktore by mi pomohlo. Diagnostiku mam len opel tech 2 usb ale neda sa cez nu spojit s autom neviem preco lebo predtym fungovala. Ja sa tu odpovede nedozadujem len neverim tomu ze sa tu za ten mesiac nenasiel ani jeden ktory by poradil na co sa zamerat. Za tu nadavku sa ospravedlnujem

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 09:53

Momentalne je to s autom tak ze za studena ide celkom dobre aj nastartuje na prvy krat problemy zacnu ked sa auto zacne zohrievat podozrenie mam na cidlo teploty alebo map senzor. Ked som pri beziacom motore mal odpojeny konektor s map senzora a pripojil som ho auto sa zacalo dusit a nakoniec skapal. Chyby mi uz nevyblika ziadne. Lambda sonda vymenena aj krokovy motorcek. Dufam ze mi niekto poradi. Ak budem mat cas tak chcem skusit namiesto cidla teploty dat odpor cca 300ohm co by mala byt teplota cca 80°C a uvidim ako sa auto bude chovat.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil mato1168 (18.10.2017 09:55)

Re: Trhanie motora
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 17:48

Řešilo se teď něco podobného na jiném fóru.
Můj tip byl taky lambda, pak EGR. Někdo pak ještě navrhoval čidlo teploty motoru a senzor klepání motoru.
Pak samozřejmě svíčky, kabely k nim..
Je toho hodně, zatim se neví jak mu to dopadlo, takže neřeknu.

Osobně jsem si příspěvku nevšiml, jinak bych si tipnul právě tu lambdu, ale to jsi psal, že jsi si toho byl vědom z chybových kódů.
Pak je logicky na prvním místě zkusit právě tu sondu, až pak řešit, co jinýho by to mohlo být. winking smiley

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 17:51

Sonda uz je vymenena. Zapalovacie kable som menil tiez to som tu zabudol spomenut a egr ventil tento motor nema. Spolu s lambda sondou som menil aj krokovy motorcek volnobehu.

Re: Trhanie motora
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2017 21:52

no tak už vím jenom o tom teplotním čidle, senzoru klepání motoru, a ještě jsem na tomhle foru četl z nějakého předchozího threadu, že by to mohl být regulátor tlaku paliva.

Teplotní čidlo prý někomu nepomohlo, vzhledem k ceně bych ho ale i tak vyměnilsmiling smiley
O čidle klepání motoru mám jistý pochybnosti, vzhledem k abnormálnímu chování při zahřátí, by to podle mě dělal i za studena.
Krom toho nevim, jestli to vůbec Astra Fko má..

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2017 03:21

Cidlo teploty skusim vymenit. Senzor klepania ani regulator tlaku paliva v tomto motore nieje.

Re: Trhanie motora
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2017 08:48

Máš jistotu, že ti sedí rozvody správně???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2017 09:53

rozvody mam dobre. a cely go motora som robil s kamarátom automechanikom

Re: Trhanie motora
Autor: mato1168 (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2017 07:51

Problem stale trva. Budem kupovat kabel na diagnostiku aby som sa posunul dalej. Co sa tyka cidla teploty vybral som ho z tepleho motora a nameral som odpor radovo v kOhm podla toho co som nasiel na internete odpor by mal byt pri 80°C cca 300ohm. Vyzera to ze cidlo bude asi vadne



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   *******    ******   **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  ***   ** 
 **     **  **     **  **         **        ****  ** 
 **     **  *********  ********   **        ** ** ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **  **** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **   *** 
  *******   **     **   *******    ******   **    ** 
Powered by Phorum.