www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
plochý řemen X16SZR výměna
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2017 08:44

Měnil jste někdo plochý drážkovaný řemen na X16SZR? Je tam totiž nutné demontovat pravý držák motoru (poté asi přizvednout motor?). Z toho mám trochu obavy jestli je to v domácích podmínkách zvládnutelné. Taky by mě zajímala zkušenost s výměnou napínací kladky plochého řemenu, je tam totiž dost stísněný prostor.

Re: plochý řemen X16SZR výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2017 11:37

Jde to bez problemu. Pod vanu se da hever, samozrejme vypodlozit na co nejvetsi plochu vany nejakym prknem a nejlepe jeste tvrdou gumou. Nadzvedes motor heverem a vyndas drzak motoru.
Na napinaci kladku se sice muze spatne, ale ani to neni problem.
Je dobre sundat kolo a plasty v podbehu, abys tam dobre videl.
Kladku menit az kdyz uz motor zase visi na drzaku.

Re: plochý řemen X16SZR výměna
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2017 22:39

Nakonec jsem sundal jen rolnu napínací kladky ve které jsem jen vyměnil zadřené ložisko, to se mi podařilo bez jakékoli demontáže držáku motoru. Bylo to něco jako ježek v kleci, musí se odpružit napínací mechanismus což jde vzhledem ke stísněnému prostoru dost blbě a stejně při sundávání rolny ten držák motoru překáží, ale podařilo se. Ovšem nasadit rolnu zpět se mi takto nepodařilo, je docela problém odpružit ten napínací mechanismus tak daleko aby byl čep kladky mimo držák motoru. Přikládám fotku zespodu, jak celý držák vypadá. Pokud bych demontoval ten litinový držák (3x šroub označený bílou šipkou) tak by šlo celkem dobře nasadit jak rolnu tak řemen. 2 šrouby označené červenou šipkou uchycují plechový držák ve kterém je silentblok motoru (tam nevím jak to přesně je udělané, ale předpokládám že do středu silentbloku bude zevnitř, ve směru od motoru, vsazen nějaký čep/trn toho litinového držáku). Když podložím motor můžu všech 5 šroubů vyšroubovat a celý držák včetně silentbloku vyndat? Ptám se protože tohle jsem nikdy nedělal a nevím co se stane když tímto způsobem na té jedné straně celý motor uvolním. Nebude mít takto uvolněný motor snahu, na té pravé straně, někam uhnout?

Přílohy: (126.7KB)  
Re: plochý řemen X16SZR výměna
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2017 10:22

podložit



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  ********   ******  
  **  **   **     **   **  **   **        **    ** 
   ****    **     **    ****    **        **       
    **     ********      **     ******    **       
    **     **            **     **        **       
    **     **            **     **        **    ** 
    **     **            **     ********   ******  
Powered by Phorum.