www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Bowden spojky
Autor: Kychot (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2017 15:56

Prdlo mi spojkové lanko (5 cm od uchycení na pedálu). Takže lanko mi vypadlo samo, ale nemám tušení, jak vyrvat ven ten bowden z přepážky mezi motorem a kabinou. Tu umělohmotnou mističku povytáhnu sotva o půl cm a pak to na něčem vězí, nechápu na čem. Zkouším točit, cukat, lomcovat, furt nic. Co v tom je za fígl? Na čem to vevnitř drží? Předpokládal jsem, že by to nemělo držet na ničem, že by to mělo jít vysunout volně.

Samozřejmě jsem na fóru přečetl vše, co se dá:
[www.kadett.cz] – Výměna spojkového lanka
[www.opelastra.cz] – Vrzající spojka
[www.opelastra.cz] – Padlá spojka

Ale že by měl někdo problém zrovna s tímhle, tak to jsem nedohledal. A ani Etzold takovou pitomou věc neřeší.

(Poučil jsem se jenom, že mám koupit cokoliv kromě STARLINE)

Re: Bowden spojky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2017 17:14

Clovece to je divny, to tam na ni.cem opravdu nedrzi.. Zkus hrubou silu :-)
Zaber ze strany od motoru a musi to jit ven...

Re: Bowden spojky
Autor: Kychot (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2018 22:29

Ten umělohmotný konec se o nějakou hranu té přepážky ožvejkal, udělal se v něm zářez a ta něj to pak drželo. Jednou rukou jsem za ten bowden tahal hrubou silou a druhou s ním přitom vrklal na všechny strany, až se ho podařilo vycuknout. Už je to O.K. Díky!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  ********   **     **  **    ** 
    **      **  **   **     **  **     **   **  **  
    **       ****    **     **  **     **    ****   
    **        **     ********   *********     **    
    **        **     **     **  **     **     **    
    **        **     **     **  **     **     **    
    **        **     ********   **     **     **    
Powered by Phorum.