www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Kontrolka motora a silentbloky
Autor: rody (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2019 19:53

Caute
Mam opel astra g 1.4 twinport 2007 211000km
Rozsvietila sa mi kontrolka elektroniky motora a prevodovky a auto zacalo klepat. Zhruba do 3000 otacok klepe a potom sa to stlmi(neprestane klepat). Pri dalsiej jazde ked sa po chvili kontrolka rozsvietila zase, auto sa spravalo rovnako. Pri poslednej jazde sa nerozsvietila kontrolka elektroniky ale kontrolka motora. Motor ma rovnaky vykon ako mal len klepe. Pri jazde po dialnici v 5. stupni klepe najviac medzi 100-120km/h a pri rozjazde potom pri inej rychlosti je to utlmene. Moze byt problem v prasknutom silentbloku motora alebo to moze byt aj iny problem?

Re: Kontrolka motora a silentbloky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2019 21:06

Mozna problem v zapalovani - zapalovaci lista... Chce to diagnostiku.
Silenblok neni duvod pro rozsveceni jakekoliv kontrolky...

Re: Kontrolka motora a silentbloky
Autor: rody (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2019 20:21

Takze urobil som diagnostiku s pedalmi a vyhodilo to tieto kody:
0560 - Sys Voltage (predpokladam ze to nie je podstatna chyba pretoze sa mi zda ze to vyhadzuje uz dlho a problem nebol, moze kolisat napätie +-1V a preto to vyhadzuje?)
P0170 - Fuel Trim Bank1 (zrejme palivove cerpadlo, mali ste podobny problem? pomhla vymena?)
P0300 - Multiple Cylinder Misfire
P0394 Camshaft Pos Sens B Circ Interm Bank2
P0300 - Multiple Cylinder Misfire
P0309 Cylinder #9 Misfire
Tieto 4 spajam dokopy pretoze som sa na anglickej vauxhall stranke docital ze tieto kody moze vyhodit ked je vadna palivova pumpa, lenze na aute uz bola menena palivova pumpa a predtym chybe predchadzali ine symptomy lenze bolo to velmi davno a predosly majitel si uz nepamäta ci sa dialo to iste a nechcem zbytocne menit nieco co nie je potrebne menit, a taktiez tieto chyby mozu znamenta aj inu zavadu
Za kazdu pomoc budem velmi vdacny

Re: Kontrolka motora a silentbloky
Autor: rody (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2019 21:08

Problem vyrieseny, bolo to nefunkcne vstrekovanie na 1 valci



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **     **  ********  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  **    **  ***   *** 
 **     **  ****  **  **     **      **    **** **** 
  ********  ** ** **  *********     **     ** *** ** 
        **  **  ****  **     **    **      **     ** 
 **     **  **   ***  **     **    **      **     ** 
  *******   **    **  **     **    **      **     ** 
Powered by Phorum.