www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Zvuk motoru Astra J 1.6 CDTI 81 |KW
Autor: emilio (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2019 07:55

Ahoj, koupil jsem Astru J Sports Tourer rv.2015, motor 1.6 CDTI 81 KW ( B16DTL ), nájeto 132tis km. Olej + filtry jsem měnil. Po nastartování se během zahřívání cca kolem 50 stupňů začne pozvolna ozývat rachotivý zvuk zpod kapoty, jako kdybych za sebou táhnul plechovky. Zvuk postupně sílí. Otáčky se drží, výkon motoru nepadá.Zvuk se ozývá nepravidelně, někdy se projeví, někdy ne. Občas během jízdy, občas když stojím na světlech. Když sešlápnu prudce plyn, tak to přestane. Motor startuje na první nažhavení. Už si nevím rady, byl jsem v několika servisech...nikdo neporadí. V jednom servisu zjistili prasklý tepelný štít kolem svodů výfuku. Mě se však nezdá, že by tento plech tolik rezonoval.
Díky za radu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **   *******   **     ** 
  **   **   **        **     **  **     **  ***   *** 
   ** **    **        **     **  **     **  **** **** 
    ***     ******    *********   ********  ** *** ** 
   ** **    **        **     **         **  **     ** 
  **   **   **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ********  **     **   *******   **     ** 
Powered by Phorum.