www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Číslo / Typ
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2019 19:03

Zdravim,

dělám generálku motorovýho prostoru což obnáší i vyjmutí motoru z auta.
Po zákadnim čištění jsem na bloku objevil čtyři sedmičky tam, kde by normálně měl být uveden typ (X16SZ) (viz. foto v příloze)

Dosud to na STK procházelo (mě zatim jenom jednou), dost možná protože to číslo bylo pod nánosem oleje a špíny a ten motor je určitě X16SZ, a předpokládám že ty motory jsou dost známý, tak to nikdo neřešil..

No ale teď, když komplet motor bude čistej a typ nikde, tak tušim asi docela průser co?
Vůbec nevim co to má znamenat.. Auto bylo kdysi bouraný na předek, takže motor zřejmě novej, ale proč zrovna čtyři sedmičky?!
Má cenu s tim vůbec na STK jezdit?
Nebo rovnou koupit novej motor..?

Případně mě ještě napadlo si to přebouchat, ale to asi neni úplně v pohodě..
..jakože kdyby se zjistilo že je to přebouchaný, tak mi asi nepomůže fakt, že ten typ motoru sedí, že? confused smiley

Přílohy: Screen Shot 2018-12-01 at 15.03.56.jpg (119.1KB)  
Re: Číslo / Typ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2019 19:18

Podivej se jeste na prirubu co doseda na prevodovku, pobliz merky oleje, popripade na blok zepredu, nalevo od merky oleje.

Re: Číslo / Typ
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2019 02:18

tak zatim jsem nic nenašel.. sad smiley
Ale třeba sem se blbě kouknul, za tejden dám ještě vědět (motor mám na vesnici tam teď v zimě moc nejezdim)
Jinak díky thumbs down

Re: Číslo / Typ
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2019 16:31

Tak ne.. Nic tam neni.. nikde.. takže asi novej blok..
Nebo to přerazit a doufat že to na STK nebudou hrotit, případně když to pošlou na rozbor tak na na mě pánové od policie nebudou zlý když se nejedná o falšování grinning smiley

Re: Číslo / Typ
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2019 08:20

A nebo si v plechovce rozdělej trochu oleje, vazelíny a špíny z dílny a lehce to tim pomaž... Bylo to tam takhle X let a sám jsi říkal, že to nikdo neřešil...

Re: Číslo / Typ
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2019 11:49

koukám že se mi neodesala zpráva z mobilu..
nonic..

on bohužel komplet motorovej prostor se předělává, tj. vyvařování, novej lak v prostoru, nový díly motoru a podvozku a co neni třeba vyměnit, to se vyčistí, příp. přelakuje.. takže by to bylo asi trochu podezřelý mít špinavý jenom místo s typem a celej motor mít špinavej fakt nechci sad smiley

jak říkám, přebouchám, a dám vědět jak to dopadlo tongue sticking out smiley
tohle auto je jeden velkej projekt od chvíle co sem ho koupil.. yawning smiley

Re: Číslo / Typ
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2019 12:57

co je vtipný tak v roce 2015 MDCR vydalo dokument, metodickej postup kde jenom stačilo aby byl motor vizuálně odpovídající, takže se technik moh řídit zkušenostma, ale od roku 2018 už na bloku bejt typ vyznačenej prostě musí..

Možná proto to nikdo na TK v roce 2016 neřešil..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **      **        **        ** 
 **     **  **        **  **  **        **        ** 
 **     **  **        **  **  **        **        ** 
 **     **  ******    **  **  **        **        ** 
 **     **  **        **  **  **  **    **  **    ** 
 **     **  **        **  **  **  **    **  **    ** 
  *******   ********   ***  ***    ******    ******  
Powered by Phorum.