www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
oepl astra 1.7 TD 1997 nestartuje
Autor: gala (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2020 19:53

Ahoj všichni, jako mechanický lajk se na vás obracím s prosbou o pomoc. Ze dne na den mi přestal startovat oplák. Co jsem tak zjišťoval tak by to mohlo být hodně věcí, hodně pravděpodobně vadné žhavící svíčky nebo palivové čerpadlo. Doufám, že mi někdo ze zdejších expertů poradí jak diagnostikovat problém

Problém: auto škytá ale nechytne. Baterka je v pořádku. Vychází silný kouř z výfuku.

Chtěl jsem zkontrolovat pojistku od palivového čerpadla, ale slot kde by měla být je prázdný a vypadá jako kdyby tam ani nic nikdy nebylo, takže předpokládám že se jen tak nevypařila a v pojistce tedy problém nebude.

Při otočení klíčkem do první a druhé polohy neslyším palivové čerpadlo, ale někde jsem už četl že u tohoto modelu začne čerpadlo pumpovat až při škytání.

Popravdě vůbec nevím jak teď postupovat, potřeboval bych poradit jak otestovat, zda-li jsou žhavící svíčky v pořádku ale ani nevím jak se k nim dostat.

Předem díky moc komukoliv kdo se slituje nad tím jakej jsem blbec a pomůže mi



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **      **  **         **      **  ********  
 **     **  **  **  **  **    **   **  **  **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **    **   **  **  **  **     ** 
  ********  **  **  **  **    **   **  **  **  ********  
        **  **  **  **  *********  **  **  **  **     ** 
 **     **  **  **  **        **   **  **  **  **     ** 
  *******    ***  ***         **    ***  ***   ********  
Powered by Phorum.