www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Pavel Prokop (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2005 07:01

Zdravím, mám potíže s motorem C16NZ. Za studena motor nedrží volnoběh. Když se motor zahřeje, tak už jsou otáčky na volnoběh dobré. Když lehce sešlapuji plyn, tak kolem 1000 – 1500 otáček motor tarokuje a dusí se. Dělá to neustále. Řídící jednotka mi píše chybu 44. Prosím poraďte. Moc děkuji.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2005 08:25

Volnobeh muze zlobit diky spinavemu krokovemu motorku volnobehu. Koukni se na kadett.cz v sekci Technika -> Motor -> krokovy motorek volnobehu.
Chyba 44 vypada na vadnou lambda sondu. Viz opet Technika -> Motor -> Pamet zavad.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:01

Panove, neubehl ani mesic a po problemech s nastartovanim motoru se objevil dalsi. Bohuzel jsem nemel auto ja, ale ma holka, takze to zkusim popsat podle toho co mi rekla. Celkem studene auto ( cely den na slunicku) v klidu nastartovalo, ujela s nim asi 1km a na rovine se pri zarazene 4 objevila na pristrojovce kontrolka zavady v motoru a pry zacali poblikavat spolecne kontrolky mazani a alternatoru. Pak se na stalo rozsvitily - auto nereagovalo na plyn, na 5 m se zastavilo a vydavalo podivne ( klepajici zvuky). Tak to vypnula a znovu uz nenastartovala. Teprve asi po 15 minutach to zkusila znovu, motor naskocil, ale pry vydaval decentne klepajici zvuky pri podrazovani a skubalo (pravdepodobne neco s volnobehem). Ja jsem ho zkousel projet potom, co prijela a nic zvlastniho jsem neslysel... Zkousel jsem vyblikat chyby a jako obvykle mi to jen ukazuje 12.... Oleje je dostatek, baterka v poradku, tak netusim, copak se mu zase nelibi.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:10

Kostra motoru?

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:23

Přesně jak píše Pavel J. Mě se stalo to samé,po výměně obou kostřících pásek vše v pořádku.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:41

Ty odpovedi patrili asi me yawning smiley), na kolik prijdou ty pasky? Jsou mozne sehnat originaly, nebo jakekoliv? Kolik je jich potreba?

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:53

Jsou tam dva, jeden u altíku, druhý je na levém podběhu a jde na převodovku.Já tam dával pásky z autobusu.Koupíš je kdekoliv v mototechně třeba na škodovku.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:55

Diky za odpoved yawning smiley), tazke cokoliv z medi, zkusim sehnat ( jako obvykle jsem v UK a tady se vse hure shani...)

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: otuan (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 10:01

Zdravím. Potřeboval bych upřesnit,zda volnoběh zajišťuje pouze krok. motorek, nebo tam ješťě je nějaký šroubek na dolaďění množství vzduchu. X16sz 8V r95 benzín. jednobod. stříkačka. Děkuji.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 11:03

Volnoběch skutečně zajišťuje krokový motůrek.Ale je tam ještě šroub,kterým se dají nastavit základní volnoběžné otáčky.
Záleží co ti to dělá:1)pokavaď má motor nepravidelný chod pak to je pravděpodobně krokový motůrek
2)při ohřátém motoru jsou otáčky vyšší tak se dají snížit dorazovým šroubem štrtící klapky,někdy na něm bývá hliníková záslepka

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Zdeněk T. (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 11:33

Taky bych se chtěl zeptat, zda je krokový mot. volnoběhu zaměnitelný s jiným motorem Opel? Mám x16xel a při studeném motoru mi při nastartování vyletí otáčky na až skoro 2000 ot. a poté klesnou na asi 1300 ot. Po zahřátí motoru pak klesnou asi na 970 ot. Myslím, že to bude krok. mot. volnoběhu a chci si ho půjčit od kolegy z 1,6 8v. Díky

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 11:51

Pokud je stejne vizuelne a ma stejnej konektor, tak to urcite zamenit pujde, ale myslim ze zrovna z 1.6 8V to asi nepujde.
Jednobodovy vstriky maji vseobecne krokac ve vstrikovaci hlave, kdez to vicebodovy venku u uklidnovace vzduchu.

Alespon takhle to funguje u kadettu, ale u Astry to bude prinejmensim podobny..:-)

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 12:15

Ale ved to že po nastartovaní studeného motar ti stúpnu otáčky je predsa normálne. Krokový motorek berie údaj resp. ECU od cidla teploty motora a ak nie je motor zahhriaty na normálnu teplotu tak sú otáčky zvýšené tak ako to popisuješ.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 12:19

je pravda že tie volnobežné otáčky sú vysoké ale to nastavíš tym dorazovým šroubom ako uvádza "salka"

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 12:22

Ty otacky po nastartovani jsou podekud vyssi, mozna by pomohlo ten krokovej motorek vycisti. Zkus to, tim nic nezkazis.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Zdeněk T. (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 12:38

Díky za informace. Myslím si, že tam je nějaký problém, protože dříve po nastartování studeného motoru otáčky vyběhly na asi 1300 ot. a pak se po zahřátí snížily. Teď se mi zdá, že hranice 2000 ot. je vysoko. Pokud zařadím rychlost a kousek popojedu, tak ihned padnou na 1300 ot. a po zahřátí motoru na 970 ot. Mám dojem, jako by se ihned po nastartování krokáč nějak zasekl a potřebuje nějaký impuls, přeba popojetí , aby se srovnal. Už jsem ho i čistil.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 07:10

mě se to stalo nedávo to samé!!!ale záveda nebyla mechaniská,ale špatný benzín,který jsem v nouzi natankoval na malé neznačkové pumpě!!!!!!!!!další tankování bylo opět na agipu a motor běžel opět normálně jako dřív.Nevím,kde tankuješ,ale zkus vzít benzín někde jinde a u značky a uvidíš zda nastala změna


Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Zdeněk T. (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 09:17

Pravidelně tankuji Shell.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 12:00

Musím říct, že se Shellem (tedy běžným, Power jsem nezkoušel) jsem neměl příliš dobré zkušenosti, ani v benzínu, ani v naftě. Každé čerpání automaticky zapisuju do Palmtopu, jednou za čas si z toho vyjedu statistiku na PCčku a z toho např. z hlediska spotřeby vychází Shell docela mizerně.
Přesnou statistiku mám za víc jak 60tis. km v benzínu a cca 30tis. v naftě z celkem 4 aut co jsem za poslední roky užíval (2 soukr. a 2 služební). Nestřídám moc značek paliva, takže statistika už něco vypovídá, a nejlíp mi vychází asi OMV, pak Aral, a to kupodivu podobně v benzínu i naftě. Nutno podotknout, že moje statistika v benzínu se už rok neaktualizuje (od doby výměny služební benzinové Felicie za ropožernou Octávku).
Vysloveně špatnou naftu (auto cukalo) jsem načerpal asi před dvěma měsíci u Globusu (možná to byla ta pajcovaná, anžto jsem tam občas už čerpal dřív a podobné problémy neměl). Měl jsem obavy zda není něco blbě na motoru, ale po vyjetí dvou nádrží OMV už zas chodí naprosto plynule. Noname pumpám (zejména takovým někde ve fabrice nebo JZD) se zdaleka vyhýbám obloukem.

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 19:18

S kvalitou benzínu souhlasím, minulý rok jsem 2x natankoval u hypernovy v Nymburce a pokaždé ujel na nádrž cca o 100km méně než normálně. Od té doby pouze značkové pumpy.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
        **  **     **      **    **     **  **     ** 
  *******   **     **     **     *********  **     ** 
        **  **     **    **      **     **  **     ** 
 **     **  **     **    **      **     **  **     ** 
  *******    *******     **      **     **   *******  
Powered by Phorum.