www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 16:28

kvalita benzínu u některých pump je zoufalá, nedávno jsem natankoval u makra, mají sice super cenu, ale na "svém" zkušebním úseku , maximálka 165 a spotřeba na dálku 9,5. po natankování u OMV je to zase při starém 185 a 8,0 (c18nz kombi)


Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2005 15:52

Kadett C14NZ
Má taky trochu problémy s volnoběhem ale jiného rázu. Když nastartuju a nechám to běžet na volnoběh tak to chvíli běží na vyšší otáčky a všechno je OK.Ale jakmile se začne motor zahřívat a snaží se z těch 1300 jít dolů tak většinou nezůstane stát na 800 ale chce jít níž a v tu chvíli sebou cukne a otáčky zase vyletí na 1300 kde se chvíli drží a pak zase začnou pozvolna klesat. někdy to až chcípne. A pořád do kola. zkusil jsem vyměnit Řídící jednotku(3x), celou vstřikovou jednotku ,rozdělovač. Ale problém se nemění. Za jízdy pod plynem žádný problém nepozoruju a ani na neutrál. Akorát mi přijde že při jízdě z kopce na 4. se úplně nevypne přívod paliva a snaží se to občas mírně přidávat plyn.
Na padá někoho něco ?

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2005 11:24

Nemuzu ty pasky najit, jsem asi slepej, ci mam jine auto yawning smiley) Je mozne, ze v pripade pravostraneho rizeni to mam jinde?

Astra 95 C14NZ

Re: Volnoběh, špatný chod motoru
Autor: fl (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2005 11:30

Já mám Kadetta C16NZ r.v. 91 a taky jsem tam neměl ani jeden pásek. Jen slabý drát s kondíkem mezi převodovkou a kastlí a nejspíš to takhle bylo už od výroby. Přidal jsem ještě jednu zem mezi motorem a karoserií. Alternátor k motoru jsem nepřizemňoval. Je přimontovaný kovovým držákem na motor, tak mi další zem připadala zbytečná.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********  **     **  **    **  **    ** 
 **  **  **  **        **     **   **  **   **   **  
 **  **  **  **        **     **    ****    **  **   
 **  **  **  ******    *********     **     *****    
 **  **  **  **        **     **     **     **  **   
 **  **  **  **        **     **     **     **   **  
  ***  ***   ********  **     **     **     **    ** 
Powered by Phorum.