www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 18:27

1) Mám prosbu,když rychle přidám v jakých koliv otáčkách plný plyn,tak se auto zadusí a to dost silně, nejvíce je to znát od volnoběhu, nevíte čím to odstranit? Zkoušel jsem to se vzduch. filtrem i bez něj, pořád stejný, tak že Tím to není.

2) Nevíte jak vyndat čidla na ABS? Nejde mi vyblikat závada ABS a tak jsem zkoušel vyndat čidla, abych je vyčistil, ale nepřišel jsem na to jak je dostat ven (na předních kolech, zadní jsem ještě nezkoušel). Imbus jsem vyšrouboval, ale nejdou ven ani hrubou silou, nemáte nějaký odzkoušený postup.

Díky

Kadett C18NZ Frisco r.v.91

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 05:35

1/ Zkus odpojit výfuk v místě kde je stažený těma pružinama (za kolenem u motoru), může být někde přicpaný.
2/ Máš bohužel smůlu, z hliníkových držáků čidla nevyndáš, protože hliník časem zoxidoval a nabobtnal, jde buď rozříznout držák a nebo odvrtat čidlo, záleží na tom co chceš zachránit. Na vyzkoušení čidel by měl stačit ohmmetr, čidlo necháš na nápravě a odpojíš jeho zástrčku, do tý strčíš ohmetr a budeš pomalu otáčet kolem, ohmetr by měl kolísat podle toho jak kolem čidla projíždí zoubky popoosy, myslím že by kolísání mělo být mezi 700-1200 Ohm

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 08:20

Vrabi :
Ty čidla jsou ale v náboji předního kola, a né v hliníku.
Jinak díky za hodnoty, odpoledne to proměřím.

Ten výfuk vyzkouším, mám totiš dojem, že než jsem tam dal opravenej koncovej tlumič, že to šlo dobře.

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 08:33

Rom@n - mám 1.6i výbavu Frisco a čidla jsou (byly) v hliníkovém držáku. Jinak to bylo jak psal vrabi - taky jsem musel držák rozříznout abych vůbec dostal čidlo ven. Teď tam mám plastové z Astry. Čidla byly na všechny Kadetty stejný, tak pochybuju že by to 1.8 měla dělaný uchycení jinak - nebylo by to pro výrobu zrovna ekonomické.

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 09:46

napred se poradne podivej pod auto, nez zacnes odporovat vrabimu smiling smiley Mam taky 1,8i frisco a samozreme byla cidla chycena v hlinikovych pouzdrech. Ted uz jsou samozrejme v plastovych uchytech, co jsou na astru, pasujou tam presne, jen se musi trosicku upilovat cudlik, co je na nich, je moc dlouhej.

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 09:48

jeste jsem si vzpomnel - zkontroluj si zarovku v palubce, pokud abs blblo a nekdo to potreboval prodat, tak bude na 90% venku, nebo prepalena.

a ohledne duseni se motoru - kdy jsi naposled menil palivovy filtr?

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 09:55

Žárovka svítí, ale pořád a nejde vyblikat závada na ABS, nehlásí to nic yawning smiley(
na ty úchyty se podívám, ale byli dost orezlí (nebo zašlí), tak mě to připadlo jako železo. Ty úchyty jsou tam nějak přidělané k náboji?

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 10:18

Jsou chycené šroubem. Při sundávání se samozřejmě i přes veškeré prostříkávání urval. Potom je tam ještě ten čudl jak psal Tairo který zajišťuje kolmost, ale ten je tam jen nasunutý.

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 08:22

Tak čidla jsem proměřil a všechny mají v klidu kolem 1000 ohmů, když točíte s kolem, tak se to dost měmí od 350 - 1900 ohm, je to normální, takhle se chovají všechny čtyři čidla?
Díky

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 08:49

jo je to normální, odpor se mění podle toho jak kolem čidla projíždí ty zoubky na poloose, takže závada bude asi někde jinde :-(

Re: Dusí se C18NZ + čidla na ABS
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2005 08:53

Bohužel nejde vyblikat závada ABS, nevíte jak přijít na chybu, když čidla jsou OK, v čem by mohl být problém, je tam nějaká řídící jednotka na ABS?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **     **  **    **  ******** 
 ***   **  **         **   **    **  **      **    
 ****  **  **          ** **      ****       **    
 ** ** **  ******       ***        **        **    
 **  ****  **          ** **       **        **    
 **   ***  **         **   **      **        **    
 **    **  **        **     **     **        **    
Powered by Phorum.