www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
ASTRA rozvodový řemen
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 17:40

Ahoj
Chystám si pořídit starší Astru. a bude mě čekat výměna rozvodového řemene. Tak jsem se chtěl zeptat Vás zkušenějších jestli by jste mi mohli napsat kolik asi taková výměna stojí, protože sám se do toho pouštět raději nechci.
Díky

Re: ASTRA rozvodový řemen
Autor: Marek (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 18:31

dobrý den,sice jsem neměnil rozvodový řemen na astře,ale na kadettu a pozval jsem si mechanika a stalo me to 650kč i s řemenem.nesmíte ho měnit sám,protože mi říkal,že se můžou potkat hlyvy válců-a tím se porušit motor.jo a seřizuje se stroboskopem.mej te se a doufám,že jsem vám alespon trochu pomohl

Re: ASTRA rozvodový řemen
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 19:11

Jirka: můžeš uvést typ motoru?

U výměny RR je nutné také vyměnit příslušné kladky. 1x napínací a vodící. Počet vodících kladek je závislý na typu motoru. Vodící kladky jsou plastové a jejich životnost je stejná jako RR. Stejné je nutno vyměnit vodní pumpou, která je poháněna pomocí RR. U 8V motorů se vyplatí vyměnit i termostat, protože je pod RR.
Cena je závislá na typu motoru a výrobci. Na webu (i zde v linkovníku) najdeš mnoho e-shopů, kde si cenu RR, kladek popř. termostatu lehce zjistíš. U RR a kladek není vhodné šetřit.

Re: ASTRA rozvodový řemen
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 20:11

Tak sem už chtěl jít do výměnu rozvoďáku (kadett, 1,6 benzín) sám, ale Marek mě zmátl. Je to opravdu tak složité? Mě to příjde podle kadett-techniky srozumitelné. A to Kadetta mám 1 měsíc. Co vy na to?

Re: ASTRA rozvodový řemen
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 20:14

Měnil jsem rozv. řemen a kladku u Astry 1,8 - 16V, r.v. 2000, vč. výměny oleje, filtru, kontroly brzd, výměny filtru paliva a vlezl jsem se do 5 tis. Kč.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **   *******   **     **  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ****  **  **         **     **  **     ** 
 **     **  ** ** **  ********   *********  ********* 
  **   **   **  ****  **     **  **     **  **     ** 
   ** **    **   ***  **     **  **     **  **     ** 
    ***     **    **   *******   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.