www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Rozzik (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 13:11

Cus lidi, mam doma to GSi a porad koukam jak maji ostatni co maji v motoru vahu vzduchu pridelanej ten kuzel, maji ho ja pred tou vahou, nebo jste odstranili vahu, ja tam mam takou obrovskou hranatou plastovou nestvuru co vni je ten filtr??? Tohle se odmontuje a pomoci nejake priruby se tam da ten kuzel???

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 13:46

Váhu nesundávej! :-DDD To bys tomu dal! Sundej tu hranatou černou krabici - filtr a svůj kuželový filtr napasuj na potrubí. Já tam mám strčený dovnitř mezikus - cca 10 cm dlouhou 80mm průměr novodurovou trubku... :-D

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 13:54

tady máš fotku, ber to jako návod... Kurnik, svůj duševní majetek, know how, nápady či jak to nazvat tu zadačo dávám všanc. Zamáčknu slzu a posílám... :-DDD

Přílohy: (76.7KB)  
Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:56

Možná laický dotaz:
Jaký význam má kužel. filtr (spotřeba, hluk ...), jaký vliv má výměna filtru na váhu vzduchu, mávýznam tento filtr pro Opel Astra 1,8 - 16 V ?

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:27

To ROZZIK :
[www.kadett.cz]

...moje know how...:-)


To Svata : Samoty filtr moc velky vyznam nema, resp. jestli prida nejaky vykon, tak je to tak malo, ze to nepoznas. Spotreba se nemeni a hluk minimalne.
Pokud pujdes dal a nechas upravit i vyfuk, tak uz to castecne poznas.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:30

Koupil jsem astru se šíleným heblem vzadu. (REMUS - typ 388, se dvěma trombóny)

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:35

...no jde o to, jestli je to jen koncovka (celkem naprd, spis tak pro paradu), nebo predelanej komplet vyfuk od svodu. Potom by filtr vyznam mel.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:39

Je to skutečně original REMUS výfuk, ne pouze koncovky, našel jsem ho i v jejich katalogu, já bych za to ty prachy nedal ...

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Radim - GSI (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 16:52

Takto ten koonus tam nedavej! Je to k nicemu! Je to jen tuning na oko ale jinak na nic...Kup radeji vlozku KN do te cerne krabice...Nesaje to teplej vzduch a to je aspon o necem.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 17:03

Taky nazor....

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 17:55

On ten konusový filtr význam má, zcela jistě dokáže pojmout více vzduchu, než vložka a to sebelepší. Problémem je teplý vzduch, především od svodů výfuku, což se dá ale odstínit... Navíc se dá k filtru dovést náporový studený vzduch husím krkem od masky nebo nárazníku (viz. Jardova Astra) Navíc je konus podstatně levnější než vložka do airboxu. Zvukově se projeví jak vložka ze surové bavlny, nebo konus filtr brumlavějším tónem. Otevřené sání má prostě příjemnější, ale velice mírně hlučnější projev (Určitě proto se nemontuje standardně - Euronormy). Jak je výše psáno - ve spojení s kvalitním laděným výfukovým potrubím je to nezbytná součást dobrého výplachu "pravého tuningového" motoru

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 18:07

Blbý dotaz: Co je to KN vložka ?

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 18:37

K&N je americká firma, která vymyslela speciální filtrační materiál a začala jej používat do svých vzduchových filtrů. Ten materiál se jmenuje surová bavlna. Později vznikla řada dalších firem, které kopírují tento systém - např. Kingdragon, Green a pod.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Radim - GSI (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 18:52

Optimit nevim od kdy je vlozka levnejsi jak konus...Teda jestli myslis KN (jedine) Ale je to o nicem kdyz to saje teplej vzduch.
Je potreba kit a ten uz take delaji co se nasadi na ten koonus...Dela to jak KN tak GREEN.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 21:14

To Radim - GSI: Přečti si to pořádně, tvrdím OPAK! Např. mám v Astře vložku Kingdragon, cena 2400,-, konus od téže firmy, průměr 80mm byl za 1800,-. A když půjdu do neznačkového zboží, pak konusy (dvojité, tzv. twister) stojí cca 500,- až 800,-. Ten mám v Kadettu a funguje naprosto bezvadně. Viz obrázek u mého druhého příspěvku. Kit můžeš nahradit bez problémů husím krkem. Vždycky záleží nä odvětrání motorového prostoru. U zmiňovaného Kadetta GSi je odvětrání celkem dobře zajištěno otvory v kapotě...

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 07:45

Jak zde již bylo psáno, samotná záměna běžné papírové filtrační vložky za bavlněnou (nebo kuželový filtr) sebou přinese jen nárůst hluku a nic jiného. Lepší propoustnost vzduchu je reklamní tah prodejců, prtože ty tu lepší propustnost prostě nevyužiješ. Na papírák je ten motor odzkoušený. Jediný smysl to má tehdy, když máš provedené nějaké PROFESIONÁLNÍ úpravy sání, motoru, výfukového systému a ECU.Pokud máš poslední díl výfuku Remus a zbytek původní (a nic jiného) tak se na to vykašli. Jedinou smysluplnou výhodou bavlňáků u sériového motoru je jejich životnost (až 1 000 000 km). Musí se ale o ně pečovat (čisti, prát, olejovat) jinak můžeš dopadnout ještě hůř než s papírovým filtrem, ten totiž po době životnosti zahodíš a nemusíš nic řešit. Když už bys ale chtěl dělat náporové sání, box na filtr, uchycení tak si kup nějaký značkový filtr (KN, Green) u neznačkových produktů sice bývá obdobná propustnost, ale o jejich filtračních vlastnostech mám vážné pochybnosti. S náporovým sáním sice o něco málo zvedneš výkon, ale samozřejmě na úkor spotřeby. Dle mého názoru tato úprava pro běžné ježdění nemá smysl.

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: ROZZIK (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 12:00

Standa: tak je to prece jen tvuj motor, ja jsem si to myslel a typl jsem to dobre, takhle se mi to libi, mas to fakt precizne a hezky sladeny, fakt poklona, takhle nejak si to taky predstavuju. Dik cus

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 12:04

ROZZIK : Diky..:-)

Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: duke (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 12:32

jediny co bych Stando předělal na tvem sani je umisteni toho maleho filtru na odvetrani kliky, diky tomu ze je takto umisten (vodorovne) se rychle zaspini coz nevypada moc dobre, proto bych ho dal svisle, aby se ten sajrajt mohl zpaatky vracet ke klice. A nebo v ještě lepším případě dát Oil catch can, tak to budu řešit já.Rozzik napsal:


Re: Instalace vzduch. filtru - Kužel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 12:39

Jo to mas pravdu. Pixlu jsem tam chtel dat a potom jsem to zavrhnul. Vyresit to tak aby to slo zpatky moc dobre v tomhle pripade nejde a kdyz, tak vsechny ty vypary jdou do ventilatoru a smrdi to v aute. Takhle to bere velkej filtr.
Vim ze to ma svoje mouchy, ale uz to neresim...:-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **   ******     *******   **    ** 
 **  **  **  ***   **  **    **   **     **  **   **  
 **  **  **  ****  **  **                **  **  **   
 **  **  **  ** ** **  **   ****   *******   *****    
 **  **  **  **  ****  **    **          **  **  **   
 **  **  **  **   ***  **    **   **     **  **   **  
  ***  ***   **    **   ******     *******   **    ** 
Powered by Phorum.