www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2005 05:34

No a měnili byste po 60 tis.km jen rozvoďák nebo poctivě také rovnou vodní pumpu a kladky (prý jsou tři?) ? Já myslel tu pumpu a kladky měnit až doslouží nebo až s nima budou nějaké problémy, ale v servisu mně tvrdil, že se to mění u Opla všechno najednou. No stejně už mně v tom servisu nikdy neuvidí ...

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 05:25

Ja mam sice ropaka a nevim jak je to u benzinu, ale alespon vodni pumpa by se mela menit s rozvody. Me udelali rozvody s kladkama, na pumpu se vykaslali a po tydnu, kdy jsem nastesti jen stal a motor bezel, se pumpa rozletela, smykl se rozvodovy remen, motor zhasl a byl pruser s ventily.
Pumpa je pry jednostranne namahana a ma se automaticky menit, pokus je na rozvodech - to me rekli v dalsim servisu.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2005 07:43

Souhlas. po 60tis. vyměnit vše. U r.97 myslím, že má vydržet 120tisic/dle chytrych knih, ale masjistotu, že to ma jen 50tisic??. Me to stalo bez papiru 3500Kč,vč. klapek a pumpy+remen vc. prace.Ja man ale r.92 - tak to jsou mozna levnejsi n.d..Delali to ve značkovym servisu KIA /ne opelsmiling smiley)/.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2005 09:42

Co mi poradite - mam X16SZ r.v. 96, koupenou z Nemecka, najeto 140tis. Znamy servisak mi tvrdil, ze Nemci jsou poctivci a urcite rozvodak vymenili v 90tis, a ze mam cas na nejakych 160tis. Navic pry 8V motor 1.6 nema problemy pri prasknuti remenu :-)

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Mathys (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 09:27

Tak jsem si nechal měnit rozvodák, kladky a pumpu a vyšlo mne to komplet na 4700,- i s prací...... Ale to co tam bylo, to prý ještě neviděl. TA ženská nechala vyměnit rozvodák, ale kladky tam byly původní, starý a pumpa prý držela víceméně na heslo..... yawning smiley( No, už je to hovotý. Tak snad bude klid...



Astra F - C14NZ

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 18:09

Dnes mi v místním servisu vyměnili rozvoďák, kladku, olejový filtr, palivový filtr, olej, zkontrolovali svíčky, brzdy, většinou za mé přítomnosti, za 5.300,- . Myslím, že je to velmi rozumná cena. (1,8 - 16 V, X18XE1, r.v. 2000)

DOTAZ: Z počítače jim vyběhlo, že další výměna rozv. řemene jw za 120 tis. Kč. Je to možné ??!!. V "Jak na to" je uvedena max. lhůta 90 tis. km.

Re: Rozvoďák za 8000 Kč ???
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 17:10

Co se týče rozvodů potažmo rozvodového řemene, Opel předepisoval u vozů do roku 2002 výměnu po 90000km/po 4 letech. Vzhledem k tomu že se ale občas stávalo že řemen nebo kladka nevydržela zkrátil jeho doporučenou výměnu na 60000km/4roky. Co se týče pumpy, pokud je dobrá, měnit se nemusí. Na druhou stranu pokud se ti na ní vybije ložisko(což jsem teď viděl) tak ten motor pak můžeš většinou vyhodit pač se ti potkají ventily s pístama.
Co se týče cen tak v Brně v Opelu stojí výměna cca 6500 vč. práce, popř. + 2500 za vodní pumpu. Jedná se samozřejmě o origo díly.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **         **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **    **   **     **  ***   ***  **     ** 
 **        **    **   **     **  **** ****  **     ** 
 **        **    **   **     **  ** *** **  **     ** 
 **        *********   **   **   **     **   **   **  
 **    **        **     ** **    **     **    ** **   
  ******         **      ***     **     **     ***    
Powered by Phorum.