www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Servo kapalina
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 07:32

Po oprave vadneho simerinku, kdy mi teklo servo, se zda byt vse OK.
Najezdil jsem s tim uz pres 3 tisice km a bez problemu. Az nedavno jsem si vsiml, ze mi kamsi lehce utekla servo kapalina. Pod autem sucho, ridici tyc take, jen kapalina nekam mizi. Ne moc rychle, za ty 3 tisice z MAXu ale az pod MIN. V chytre knizce pisou, ze studeny olej dosahuje MINu a teply MAXu. Me studeny skutecne ted dosahuje MINu a teply lehoulince pod MAXem. Vcera jsem to doleval, tak uvidim. Ale zdesilo me, ze jsem vcera to mel pod ryskou MIN. To je divny. Cali C20NE.

Re: Servo kapalina
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 23:12

A měl jsi pořádně odvzdušněno?Pravděpodobně se to samovolně ovzdušnilo a proto hladina oleje klesla.Někde jsem vyděl popsaný ,jak správně odvzdušnit řízení.Mrknu a dám Ti vědět

Re: Servo kapalina
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 13:02

Tak jsem Ti to našel.je to na www.calibra.cz
v sekci aktuality je podrobný návod na výměnu oleje a následné odvzdušnění.Je tam perfektní návod a jsou k tomu i obrázky

Re: Servo kapalina
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 06:48

Diky. Tak jsem to udelal, ale zda se, ze zavada je jinde... sad smiley( Vypada to, ze ten simerink to opet neudrzel, protoze po 3500 km to zacina pomalicku zase tect... sad smiley

Re: Servo kapalina
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 07:44

No já se v opláckých servech moc nevyznám, ale někde by měl být přepouštěcí ventil co udržuje maximální konstantní tlak v soustavě, pokud je nějakej přidřenej tak můžeš mít moc vysoký tlak a ten ti pak tlačí olej přes gufero ven.

Re: Servo kapalina
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 08:43

To Vrabi: Clovece, to by mohlo bejt ono! Hmm, jenze kde najdu ten ventil sad smiley(
Ybrc me jeste navedl, ze by mohla byt ta tyc uz doste jeta a ten simerink proste vydrit sama o sobe. A kamos mi jeste rikal, ze by taky klidne mohla bejt kriva.

Re: Servo kapalina
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:04

jestli je na tyči vydřená drážka bys měl vidět po vyndání gufera, křivá asi nebude, to je málo pravděpodobný

Re: Servo kapalina
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:31

No ja premyslim, ze nes se s tim srat, koupim nekde jinou celou za par supu a bude. Protoze to budu muset vyndat, pretesnit, zadelat... sad smiley(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **     **        ** 
  **   **    **  **   **     **  **     **        ** 
   ** **      ****    **     **  **     **        ** 
    ***        **     **     **  **     **        ** 
   ** **       **     **     **   **   **   **    ** 
  **   **      **     **     **    ** **    **    ** 
 **     **     **      *******      ***      ******  
Powered by Phorum.