www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 09:06

zdar, mám problém. Jak začla zima, tak mi vypadává ukazatel rychlosti. Buď to neukazuje vůbec, nebo během jízdy to najednou vypadne, po chvíli zase naskočí nebo to ukazuje rychlost 2x víc než skutečná (po městě jsem jel tedy údajně 170smiling smiley ) Mám kadett C20XE LCD palubku, rok 91. prosím o radu kde by mohla být chyba - v konektoru na palubce nebo špatný čidlo na převodovce?? Díky moc za odpověďi

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 12:03

no ohledně rychlosti by mohl bejt přepnutej kolíček přímo na palubce /ale to asi ne, protože soudim že jsi tam ještě nehrabal/ spíš koukni na cele čidlo na převodovce, muže bejt vyskočený a nebo špatnej převodník / v převodovce je klasickej mechanickej převod a na něj nasunutej elektronickej snímač/

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 18:31

Tipuju to na vadny - umirajici drahovy vysilac frekvecne na prevodovce, popripade zaoxidovany kontakty k nemu.

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 19:05

2x víc než skutečná (po městě jsem jel tedy údajně 170 // To se dělá jezdit po městě 85 km/h? :-)

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 19:10

To oplik.jenik: palubku jsem měl několikrát rozdělanou, tím kolíčkem to nebude - pokud mám na mysli ten stejný co ty, tak se jím přepíná velikost disků kol,tzn. že by to mělo mít vliv jen na rozdíly rychlosti.
Spíše to také vidím na ten špatný snímač na převodovce - dá se k němu dostat nějak zvrchu nebo musím lézt pod auto?
Jo a ještě je trošku volnější konektor X8 zezadu na palubce, ale ten když povolí tak zhasne celá palubka a nevypadne jen rychlost, takže tím to asi taky nebude.

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 19:10

Kyslik: jj dělá, když je to v úseku kde je povolená 80tka tak proč ne smiling smiley

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 19:49

Snimac je na prevodovce ze shora bliz ke kabine. Je to takovej cernej burtik o prumeru cca 30mm a delky cca 50mm a vedou z toho do kulatyho konektoru 3 draty.

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 19:59

ok díky, zítra na to mrknu jestli nebudou nějaký divný kontakty. Nevíš případně za kolik by se to tak dalo nový sehnat?? Jde ten snímač z převodovky nějak vyšroubovat? abych to nějak neto... nezmrvil smiling smiley

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 20:12

Snimac normalne vysroubujes rukou, ale ma nahore i sestihran na klic. Na vrakarne ho sezenes za cca 200 Kc (alespon v Plzni).

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 20:24

ok dík ti moc. jestli to ubde tím snímačem tak pak dám vědět kolik stojí v Brně smiling smiley

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 10:53

Standa: tak jsem se včera díval na ten snímač rychlosti... rukou ven nešel ani náhodou a klíč jsem bohužel sebou zrovna neměl.Pokud jsem našel tu správnou věc, tak z ní tři dráty vedou, ale rovnou do kabelového svazku, žádný konektor. jak se dá kdyžtak prosím, poznat, že je to čidlo špatný??

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 11:31

Nepotrebujes klic, staci sikovky.:-) Je divny ze nema konektor....

Vzhledem k tomu ze tohle cidlo na nic jinyho nez pro tachometr (digitalni) a BC neni, tak to poznas jedine tak ze nefunguje tachometr..:-)

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 11:36

aha, BC je co??? tak dobrej zas nejsem abych znal všecky zkratky smiling smiley zkusim kdyžtak vyfotit jestli se divam na tu spravnou věc a hodím ti sem foto. jo a ještě dotaz trošku mimo... jak se tady dá zaregistrovat??? smiling smiley díky moc

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 11:41

tu registraci už neřešte už jsem se k tomu prokousal smiling smiley

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 12:24

BC - palubni pocitac - dava se misto hodin.

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 12:27

tak ten nemám sad smiley no co, ještě bych se třeba zhrozil nad spotřebou grinning smiley

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Calibraman (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 07:03

Ten snimac drzi na jednom sroubu potrebujes desitku klic rechtacku a prodluzku pak ho vytahnes i ze snekem, je to lepsi protoze sykovkama ho muzes polamat a kdyz povolis ten sroubek vytahnes ho celej dvema prsty

Re: Ukazatel rychlosti u LCD palubky
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 12:01

Calibraman: řechtačku??? ta se používá až na velikonoce ne??? asi myslíš ráčnu, nebo něco jinýho??? musím na to vzít stranovej klíč, ořech nemůžu když z toho nahoru vedou dráty sad smiley zatím jsem se k tomu znovu nedostal. teď mě spíš trápí konektor na lcd, je volnej a za jízdy mi celá přístojovka zhasíná a zase se spouští, nebo se vypne a zapnu ji jedině až zastavím a konektor zase dotlačím.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  ***   ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  ****  ** 
 **  **  **  *********  **     **  *********  ** ** ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  **  **** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **  **   *** 
  ***  ***   **     **   *******   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.