www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Osvetlenie hodín
Autor: xtyj (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 18:13

Ahoj. Potreboval by som poradiť. Mám Astra, r. v. 1996, motor X14NZ. V stredovom paneli mám zabudované hodiny (bez palubného PC iba displej s hodinami). Hodiny by sa mali rozsvietiť pri naštartovaní (zapnutí kľúča) a pri zapnutí svetiel by mali hodiny svietiť menej akoby pohasnúť. Moje hodiny však nesvietia vôbec iba niekedy prebliknú. Žiarovka je ok aj plošák. Keď hýbem káblom tak tzo občas blikne.Neviem však odkiaľ je napojený kábel, ktorý napája tieto hodiny. Nemal niekto podobný problém. Čo s tým urobiť?? Dík za každú radu.

Re: Osvetlenie hodín
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2006 17:44

Ja jsem nedavno resil neco podobneho, stale se mi, ze pri prepinani tlumenych a parkovacich svetel se mi vypinalo podsviceni nejenom hodin, ale i stredniho panelu a podsviceni palubovky... byl tam na vine ten otocny potenciometr, co je hned pod tim prepinacem, musel jsem to dle rady tady ve foru opatrne rozdelat, protoze z toho rady skakaji pruzinky a znovu dal dohromady a od te doby to funguje porad....

A taky jsem zjistil, kdyz jsem zapojoval radio po nejakem umelci, co mi odstrihal a ruzne pomenil draty k radiu, ze tam vede cerny drat prurezu asi 0.5mm2 , ktery kdyz se rozpojil, zhasnul display s hodinami.... mozna to ma neco spolecneho s radiem....


PS: mam Astru C14NZ r.95



Příspěvek upraven (31. 01. 2006 18:45)

Astra 1.4 8V C14NZ r.v.95



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  ********        **  **     ** 
 **     **  ***   **     **           **  **     ** 
 **     **  ****  **     **           **  **     ** 
 ********   ** ** **     **           **  ********* 
 **         **  ****     **     **    **  **     ** 
 **         **   ***     **     **    **  **     ** 
 **         **    **     **      ******   **     ** 
Powered by Phorum.