www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kontrolka světel
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 14:36

Ahoj, nesvítí mi kontrolka zapnutých světel a taky hladové oko, nevím jestli je to jen špatná pojistka, protože vše ostatní svítí v normálu. Kdyby to bylo pojistkou tak kde ji najdu, nebo spíš která to je. Díky Všem.

Re: Kontrolka světel
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 14:46

A co máš za auto???
Pokud máš Astru, tak tam kontrolka světel není.

A pokud máš Astru, tak ...Technika/Elektrika/pojistky/.....tam to je rozepsaný, která je kam a jak silná.



Příspěvek upraven (19. 01. 2006 15:48)

Re: Kontrolka světel
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 15:02

Tak to bude asi fakt tím že tam žádná není, mám Astru caravan TDI. Tak díky.

Re: Kontrolka světel
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 17:32

Sak si tam spravte tu kontrolku na kábel čo ide od svetiel(ja mám od lavého stretávacieho) privedte do kabíny 2 kábliky ktore napojite na LED(ja mám zelenú)s predradným odporom 470R.Ked zapnem svetlá rozsvieto sa mi kontrolka a ked prepnem na dialkové tak mi pekne zhasne.Mám DAEWOO RACER 1.5l 95rok.

Re: Kontrolka světel
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 18:58

Jo a jen blb na Astrě a Vectrěna (kadetu nevím) nepozná že má zaplé světla když má přepínač hned vedle ruky.Naši si koupily renaulta tam ta kontrolka je a když s tím jedu tak mě tak se*e že ju brzo odpojím.

Re: Kontrolka světel
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 19:31

To paranMax:

A když ten blb ( já ), chce opustit auto a svítí světla, tak to začne troubit. To už dojde i blbovi ( mě ). :-)

Re: Kontrolka světel
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 20:02

Ná nic proti já to pišu obecne ale mám názorže čím mín kontrolek svítí na palubní desce tim lip.Neruší to tak

Re: Kontrolka světel
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 05:35

No vidíš a mě by se zase taková kontrolka líbila. Večer problém není. To pozná opravdu každej blb, že mu nesvítě světla.
Jenže se musí podle předpisu svítit i ve dne a člověk prostě občas zapomene....

Re: Kontrolka světel
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 06:13

Souhlasím s tím, že čím méně kontrolek na mě svítí tím jsem raději. A myslím že když zapomenu zapnout světla žádná zhaslá kontrolka mi nepomůže, to by na mě musela svítit (nejlépe blikat) při zhasnutých světlech a tím mě upozornit na rozsvícení. To se můžu podívat na vypínač a mám to.....

Re: Kontrolka světel
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 18:14

CO takhle automaticke rozsvícení svetel?Uplne bez starosti

Re: Kontrolka světel
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:25

Jasný, o to mě ani tak nejde jestli poznám že svítim, to se mi podsvítí celá přístrojovka, jenom chci aby mi všechno fungovalo jak má. Na tohle jsem takovej puntičkář smiling smiley)

Re: Kontrolka světel
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:28

Jo a taky mě štve že mi nesvítěj brzdový světla bez toho abych měl zaplý zapalování.

Re: Kontrolka světel
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 20:00

jako to jesamozrejme kazdy chlapchce mit sveho 4 koleho milacka v co nejlepsim stavu.Ja kdyz sem dotoho meho opla sedl taky jsem si vsiml ze kontrolka nesviti protoze jsem byl na ni naucen ale ted jsem rad ze tam neni

Re: Kontrolka světel
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 20:57

A co takhle bzučák kterej hlídá nerozsvícená světla? Tušim že to bylo zapojený s integrovaným obvodem 556- pokud nastartuješ a nerosvítíš, tak to začne řvát a asi po 10 vteřinách to přestane (pokud rozsvítíš, tak to ztichne hned). Tohle schéma je určitě i někde na internetu a vyjde to maximálně tak na 100 kč a pokud použiješ styl šuplík tak i míň. A myslím si že je to lepší než nějaká kontrolka kterou během dne můžeš přehlídnout...
Na netu je toho plno...

Re: Kontrolka světel
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 23:10

A kontrolku toho žebravýho voka bych hledal asi taky marně?? Astra F

Re: Kontrolka světel
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:39

To já:

Nevím co máš za přísrojovku, jestli s otáčkoměrem nebo bez. U verze s otáčkoměrem samozřejmě žebravé oko je. Svíti i chviličku po nastartování, než ručka palivoměru vyšplhá. Ze své zkušenosti ti můžu říct, že i když jsem tu ručku už měl položenou skoro na dorazu, tak se mi kontrolka pořád nerozsvítila. Tipuju, že se rozsvítí až tam budu mít tak 3 litry. Ale to je jenom můj odhad. Nikdy jsem to nervově nevydržel až dokonce a zajel natankovat. :-)

Re: Kontrolka světel
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 19:05

Ja som si spravil kontrolku brzdových svetiel nielen že vidím či už brzdím ale viem či nemám prepálenú žiarovku.Vysvetlím ako to funguje:keď normálne brzdím kontrolka svieti ako náhle je prepálená niektorá brzdová žiarovka kontrolka pri stlačení brzdového pedálu iba preblikne.Pekne som kontrolku zabudoval do palubovky.Zapojenie by malo fungovat na všetky typy vozidiel (zatial to bolo odskúšané na troch autách ktoré máme: Trabant ,Daewoo Racer , Renault Thalia).Kto by si to chcel spraviť nech mi napíše a pošlem mu schému s nákresmi a ešte sa spýtam Rogera či by to nedal na túto stránku. :-) Cafte Konyk

Re: Kontrolka světel
Autor: klf (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 10:41

Jak se to dá sehnat? Něco jsem slyšel od Jablotronu (mělo by to mít i to zpoždění, že se světla rozsvítí, až když se motor točí), ale nevím kolik to stojí a kde to sehnat. ???



------------------------------
Astra G Caravan
X16 XEL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **** ****  **     ** 
 ********   **  **  **  **     **  ** *** **  **     ** 
 **         **  **  **   **   **   **     **   **   **  
 **         **  **  **    ** **    **     **    ** **   
 **          ***  ***      ***     **     **     ***    
Powered by Phorum.