www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kope to !
Autor: Starý známý (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 16:44

Zdravím všechny,
mám takovou potíž s ASTROU F 1.6 KOMBAJN, při vysedání a dotknutí se rámu dvěří mně to kopne "až lítá jiskra" (zpozorováno v noci smiling smiley. Čím to může být a dělá Vám to taky?

dík všem

Re: Kope to !
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 16:55

No, v létě mi to dělalo u Caravanu taky, teď to přestalo - ale asi je to tím, že jsem sundal potahy a ještě jsem je nestihl vyprat a vrátit. Jinak stačí před zvednutím se ze sedadla se podržet dveří a nic Tě nekopne.

Re: Kope to !
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 18:11

Mně to začlo dělat od té doby ( asi 3 neděle ), co si dávám bezp. pás přes zapnutou silonovou bundu eye popping smiley. Pokud mám bundu rozeplou tak mně to nekopne.Problém je v oblečení z umělého vlákna.spinning smiley sticking its tongue out

Re: Kope to !
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 19:40

Chlapsi klasika statická elektřina :-) Namontujte si na auto ukostořovací pásek.
Si vem:
Pereš v jiném pracím prostředku?
Nemáš na sobě jiné oblečení? Umělohmotné?
Jiný saponát na umývání karoserie?
Nové potahy?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kope to !
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2007 06:26

kup si tohle a máš klid [autodoplnky.megapark.cz] akorát se nesmí přidělat na plastový nárazník (jak jsem již několikrát viděl)

Re: Kope to !
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 19:53

Přeci nebudou vrtat do plechu, to by jim miláček hnilthumbs down



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pavelj (17.12.2007 19:54)

Re: Kope to !
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:32

1 niksm nic nevrtáš do "plechu"
2 to že do plechu vyvrtáš díru neznamená že by automaticky začal "hnít" !! to je blbost

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kope to !
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 07:12

Kdyby sis tu věc pořádně prohlédnul, zjistil bys, že se nic nevrtá, protože upevnění funguje na principu svorky, jak jsem psal musí se přimontovat na plech karoserie a je dobré pro snížení přechodového odporu namazat styčnou plochu mezi svorkou a karosérií důkladně hustou vazelínou, ta zároveň bude i chránit proti tomu "hnití" spinning smiley sticking its tongue out Na montáž ti stačí desítka klíč a deka, aby sis měl na co lehnout, žádné další speciální vybavení nepotřebuješ a práce je to asi tak na 10 min i s vykouřením cigarety the finger smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ******   **     **  **    **  ********  
 **        **    **   **   **   ***   **  **     ** 
 **        **          ** **    ****  **  **     ** 
 **        **           ***     ** ** **  ********  
 **        **          ** **    **  ****  **     ** 
 **        **    **   **   **   **   ***  **     ** 
 ********   ******   **     **  **    **  ********  
Powered by Phorum.