www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2006 20:44

Zdravím klučani. Prolítl jsem historii, ale jsem z toho nějakej zmatenej. Mám v astře motor C20NE rok 93. Vyblikal jsem závadu č. 73 Snímač množství vzduchu-nízké napětí. No a k věci, v historii jsem našel že tyto motory mají tu 5ti pinovou pixlu s tou klapkou, jenže já tady mám 3pinovej malej snímač (v sání) ze kterýho trčí ten plíšek s naneseným stříbrem nebo co tam je. TAKŽE V MÉM PŘÍPADĚ JE VÁHOU VZDUCHU ONEN PLÍŠEK CO? No co s tím jako mám dělat, mám ho zkusit VYMÁCHAT V PETROLEJI jak jsem se tu dočet? A pokud to nepomůže tak VYMĚNIT? Jo a ještě něco, bere mi to desítku a volnoběch lehonce kolísá (laik by to asi ani neslyšel) a to se mi taky nějak nezdá-svádím to na tu váhu... A taky jsem slyšel že s tímto dvoulitrem se dá v klidu jezdit za 6. (mimochodem mám lehký boty a většinou jezdím po dálnici) Jo a k ostatním věcem, svíčky, filtry, kabely ke svíčkám, olej, rozdělovač, lambda jsou buď nové a nebo zdiagnostikované takže v pořádku. Zbývá asi jen ta váha no. Dík za rady (a nezlobte se sloh mi nikdy nešel možná to píšu moc komplikovaně..)

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2006 21:25

Mám úplně stejný problém a ty stejné přiznaky, taky budu měnit váhu,Já jsme zas pro změnu slyšel, že se nedoporučuje čímkoliv ty plochy čisti.
Váhu by směl mít hned za filtrem vzduchu, jak je na obrázku, je to tak ?
Váha je v té hadici co je pod pozicí č. 11

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (29.10.2006 21:26)

Přílohy: (30.4KB)  
Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2006 21:53

Ona klapková váha vzduchu je na C20NE s Motronicem ML4.1 a M1.5 .Ty už máš novější Motronic M1.5.2 a ten má měřič objemu nasávaného vzduchu. To by byly informace pro začátek. Jinak, když víš co tomu je, tak proč si ji třeba od někoho nepůjčíš?

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 12:39

jo tak přesně to je ta váha (spíš teda meřič nas. vzduchu) pod pozicí č. 11. No jasný to je dobrej nápad si ji půjčit jenže nemám jaksi od koho sad smiley Dík za rady. Jo a broučku, dnes jsem se ptal jednoho profesora a ten mi říkal že to můžu s tím petrolejem zkusit tak nevím jsem z toho mógl, ale asi to zkusím. Protože nemám co ztratit. Páč jeden borec mi ji tenkrád odpojil, a ono to vzdechlo říkal že kdyby byla dobrá tak se to autom. přepne na náhradní program a motor zůstane jet třeba na vyšší točky ale nechcípne.

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 13:24

Borec kecal.

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 13:34

Jak rika Vendys. Vzhledem k tomu ze vaha vzduchu potazmo meric objemu nasavaneho vzduchu je jedno z hlavnich cidel, ktery ridi davkovani paliva, je vylouceno, aby po jeho odpojeni motor bezel, jedno v jakym rezimu.
Btw, kazdej jsme borec, ale kazdej na neco jinyho..smiling smiley

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 17:51

Hej tak jsem ji vymáchal v tom petroleji, vypadá to zatím jakoby to pomohlo, nějak to už nevzdechá, ale pravidelnost chodu na volnoběh se mi furt nějak nezdá. No uvidím co spotřeba..

Re: C20NE 2.0 OHC Zase váha
Autor: Camilla (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 09:45

ahoj.. mám Astru 1.9 CDTI 2005 a mám stejnej problém, slabej výkon, akceleraci, čere to 11 litrů a čudí se z vejfuku.. dneska jedu na diagnostiku do Opelu, v neautorizovanym servisu mi řekli, že je to turbem, ale čím častěji pročítám net, tak jsem si jistá, že je to váha vzduchu..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******    *******   **     **  ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **         **     **  **     ** 
 **     **   ********  ********   **     **  ********  
 **     **         **  **     **  **     **  **        
 **     **  **     **  **     **  **     **  **        
 ********    *******    *******    *******   **        
Powered by Phorum.