www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 08:48

Ahoj všichni,

po krátké době jsem tu zase. (ASTRA F, r.v. 97, motor X18XE). Koncem října jsem měl problém se škubánim motoru při akceleraci. V servisu (noname) mi vyblikali závady a zjistili chybu snímače otáček vačkového hřídele. Vyměnili snímač (cena cca 2000 - 2500Kč) Kontrolka závad už se nerozsvítila a škubání zmizelo. Začátkem února se mi kontrolka rozsvítila znovu a motor začal zase škubat (v paměti závad opět chyba snímače vačkového hřídele). Kontrolka ECU se rozsvítí pouze u studeného motoru. Pokud nastartuji teplý motor - nerozsvítí se. V tom servisu si s tím neví rady a já bych nerad kupoval každý půlrok nový snímač. Řekli mi, že se pokusí domluvit diagnostiku u Opela (má prý přesnější diagnostiku - oni používají BOSCH a ten prý všechno neukáže). Taky mi zaizolovali jeden kabel ke svíčkám (byl prý propálenej). Nemáte někdo tušení v čem by mohl být problém?

Díky. Marek

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 09:03

Jak mas stary svickovy kabely?? Aby nebyl problem tam. To ze ho zaizolovali neni reseni a nicemu to nepomuze. Pokud jsou stary, nebo poruseny, je treba je vymenit vsechny.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 09:06

Ale ted me napada, Ty mas jeste svickovy kabely??

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 10:14

Omlouvám se, autům moc nerozomím, ale může dostávat svíčka impuls k zapalování jinudy než z nějakého kabelu? Navíc bych dal krk za to, že mi v servisu řekli, že zaizolovali jeden svíčkovej kabel. Poznám něco na první pohled, když otevřu haubnu? Skočím se tam v rámci oběda podívat.

Marek

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 10:16

Ještě jeden dotaz? Mohly by mít špatný kabely vliv na to hlášení ECU "problém s čidlem vačkového hřídele"?

Marek

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 11:21

Mam za to ze X18XE uz nema zapalovaci kabely, ale zapalovaci listu.
Spatny kabel asi nebude mit vliv na chybove hlaseni, ale na to cukaqni pri akceleraci.
No jestli nepoznas zapalovaci kabely, tak to je problem. Navic u Tvyho motoru asi nebudou na prvni pohled videt.
Spis vyfot motor a dej to sem jako prilohu.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 12:22

Fotku určitě udělám a pošlu, ale ten typ motoru souhlasí. Dočetl jsem se, že tady se již nepoužívá rozdělovač (přímé zapalování). S tou lištou máš tedy určitě pravdu (asi zaizolovali jinej kabel). V čem by tedy mohl být problém? Může být problém v té liště?

Pokusím se donutit servis, aby vyreklamovali ten snímač, který mi tam dali v říjnu (když to tenkrát pomohlo a vydrželo to 3 měsíce). Možná je opravdu zase špatnej. Nevím jak funguje (elektronicky/mechanicky), ale mohl by to být nějakej šmejd...

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 12:35

S tou reklamaci bych to kazdopadne zkusil. Pokud to delali v servisu, tak hura na ne.
To byl Opel servis, nebo nejakej poulicni opravar??

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 21:33

X18XE má káble.
[enzo.opf.slu.cz]
Žiadne zaizolovanie nepomôže, jedine vymeniť.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 22:09

Tak X18XE1 uz kable nema smiling smiley

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2007 22:55

To nemá, ale to je už úplne iný motor.winking smiley

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2007 11:44

Na 90% je to tím snímačem anebo zkus pořádně očistit konektor na připojení. Ten motor neškube pořád ale až od 4000 ot/min, když ECU spadne do nouzového režimu. Celkem normální závada těchto jinak spolehlivých motorů. Mám taky podobný motor. A jinak x18xel je pěkná chcíplotina.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2007 06:56

Zítra to dám do servisu na reklamaci toho čidla (uvidíme jak to dopadne - je to pouliční servis - ne "one man" i když mám z několika návštěv pocit, že tam je jeden dělník a dva šéfové). Nechám vyměnit i ty kabely. Koncem týdne dám vědět, jak to dopadlo.

Jinak ten motor škube už od cca 2000 ot/min, takže při každém rozjíždění/zrychlení. Kdyby škubal od 4000 ot/min, tak bych to ani neřešil. Na tyto otáčky se dostanu tak 2x do měsíce, když potřebuju rychle předjíždět a musím hodně podřadit. Většinou nejezdím mimo rozmezí 1500 - 3000 ot/min (chápu, že to pro někoho může vypadat jako děda-styl, ale nejsem zrovna závodní typ).

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2007 07:09

Ted kdyz pises ze to skube od 2000 ot. tak se priklanim k Berunovi, tohle skutecne na 99 procent dela tenhle snimac.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 10:35

Tak mi včera vyměnili snímač a autíčko jede jako nové. Ten co tam dali v říjnu prý byl od stejného prodejce, ale noname (na součástce pouze číslo v kroužku). Ten nový je Siemens. Prý jsem nebyl jediný, kdo ho reklamoval. Doufám, že mi do měsíce vrátí peníze (tvářili se prý docela přístupně) ... uvidíme. Přece jen 2400,- Kč jsou slušný peníze.

Díky všem za příspěvky a přeji hezký zbytek týdne.

Marek

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Marek_V (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 10:38

Ještě něco. Kdyby jste někdo měl kontakt na slušnej servis na Praze 4 nebo Praze 10, kde si se značkou Opel vědí rady, sem s ním.

Díky.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Maron (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 10:37

Zdravím všechny lidičkysmileys with beer
Mám Astru- Caravan, rv 94, 1.8, 16V, mot: C18XEL.

Dnes jsem poprvé objevil ten to fajn web. A jsem moc rád, protože řeším něco podobného. Rozsvítila se mi kontrolka "Engine control"...Závada- Snímač otáček vačkového hřídele... Takto mi to pojmenoval technik v bývalém "Auto Tepas" servisu specializovaném na zn.Opel. Protože to bylo za flašku, nemám žádný protokol. Myslím, že je to ale OK, znám ho již delší dobu. Doufám, že se nespletl- nerad bych kupoval to čidlo zbytečně, tak se ptám:
1- MOHU SI NĚJAK OVĚŘIT, ŽE TO JE SKUTEČNĚ TOTO ČIDLO, KTERÉ HLÁSÍ CHYBU?
2- JE VELKÉ RIZIKO, KOUPIT TOTO ČIDLO PŘES INTERNET. OBCHOD- JAKÝ ???
Na autě nepozoruji nic zvláštního, ale zase nejsem takový odborník.
Děkuji za názory a rady.
Maron
PS: v 12/2006 jsem měnil čidlo váhy vzduchu.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 10:56

POkud na aute nic nepozorujes (ztrata vykonu ve vyssich otackach, zvysena spotreba...), tak bych to neresil.
Tohle cidlo kdyz je vadny, tak vetsinou motor netahne nad 4000 otacek. Zmerit ho zmeris, je to klasicka civka, tak ze ohmetrem, ale odpor z hlavy nevim musel bych se mrknout.
Riziko nakupu pres inet je stejne jako u jakehokoliv jineho nakupu. Timhle se nema cenu zabyvat.

Asi bych zatim odpojil baterku aby se vymazala pamet zavad (pozor na zakodovani radia) a jezdil bych.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Maron (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 13:14

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> POkud na aute nic nepozorujes (ztrata vykonu ve
> vyssich otackach, zvysena spotreba...), tak bych
> to neresil.
> Tohle cidlo kdyz je vadny, tak vetsinou motor
> netahne nad 4000 otacek. Zmerit ho zmeris, je to
> klasicka civka, tak ze ohmetrem, ale odpor z hlavy
> nevim musel bych se mrknout.
> Riziko nakupu pres inet je stejne jako u
> jakehokoliv jineho nakupu. Timhle se nema cenu
> zabyvat.
>
> Asi bych zatim odpojil baterku aby se vymazala
> pamet zavad (pozor na zakodovani radia) a jezdil
> bych.

Tak já to trochu odpoledne proženu nad ty 4tis a výš, jestli něco poznám a dám vědět. Děkuji

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Maron (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2007 07:57

Ahoj lidi, tak jsem to auto trochu prohnal a nad 4 tis ot. nic nenormálního nepozoruji. Táhne dobře. Co to udělá se spotřebou, to nevím...
A navíc, ta závada už dnes nesvítí... tak fakt nevím.

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********   ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  *********  ********   ********  
 **     **   **   **   **     **  **         **     ** 
 **     **    ** **    **     **  **         **     ** 
  *******      ***     **     **  **         ********  
Powered by Phorum.