www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
cidlo klikove hridele chybovy kod 19
Autor: pavel321 (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2020 12:51

Zdravim všechny.Ma astra F r.v.1992 1.8i 66kW benzin mi prestala startovat, po delší době laborovani jsem vymenil cidlo otáček klikove hridele a astra jde nastartovat a jede celkem v pohode, ale jen do 3000 otáček, pak se zacne dusit a strili do vyfuku. Po vyblikani chybovych kodu mi to pise kod c.19, cili induktivni impulzni cidlo- nespravny signal o poctu otáček. Rovnez se při zvysenych otáčkách uz za volnoběhem rosviti kontrolka motoru, když necham chvili na neutral, zhasne. Ostatni casti motoru, cili zapalovani(svicky, kabely, rozdelovac) a benzin(cerpadlo, privod a odvod benzinu) jsou v poradku. Ma někdo zkusenosti co s tim? Dekuji



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil pavel321 (06.01.2020 12:53)

Re: cidlo klikove hridele chybovy kod 19
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2020 19:42

Ze by jeste cidlo otacek na klice? smiling smiley

Re: cidlo klikove hridele chybovy kod 19
Autor: pavel321 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2020 10:23

cidlem jsem prave zacal napred levne od autokelly, to nefungovalo vůbec p,ak jsem koupil drahe podle cisla vyrobku a to funguje jak jsem psal. Prijde mi, ze se v ridici jednotce to nove cidlo musí kalibrovat, jinak uz nevim.Jeste připomínám, ze jde o automat, cili na převodovce budou také nejaka cidla otáček asi na vstupu a vystupu.Ma s tim někdo nejake zkusenosti?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil pavel321 (08.01.2020 10:27)

Re: cidlo klikove hridele chybovy kod 19
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2020 16:03

Změřil bych vedení mezi konektorem čidla a rj. Aby nebyl někde prosoupany nebo zlomený kabel.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: cidlo klikove hridele chybovy kod 19
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2020 11:44

Ahoj,
1) Pokud má tvoje verze auta čidlo na vačici, může být chyba i v něm (nejpravděpodobnější). Popř. zkontroluj, zda nemáš skočené rozvody.
2) Zoxidovaný konektor.
3) Vadné nové čidlo.
4) Někde po cestě porušený kabel.
5) Upadlá/ohnilá zem u ukostření baterky.
6) Popř. nemáš na čidle zespoda přicuclý nějaký železný cucek?
7) Vadná ECU.
8) A asi nejméně pravděpodobná závada, ale už jsem jí taky viděl - ohnilý/upadlý ten výstupek na klice co indukuje pulsy v čidle - impuls má pak jiný tvar a ECU to nepobere.
Jarda



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **  **      **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **   **  
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **  **   
 **     **  ********   **     **  **  **  **  *****    
 **     **  **     **   **   **   **  **  **  **  **   
 **     **  **     **    ** **    **  **  **  **   **  
  *******   ********      ***      ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.